Французькі винищувачі почали охороняти Балтію

Контингент французьких ВПС у складі 150 людей змінив німецьких колег, які закінчили свою чотиримісячну вахту.

Чотири винищувачі ВПС Франції Mirage 2000 приступили у понеділок, 4 січня, до патрулювання неба над країнами Балтії в рамках місії "повітряної поліції" НАТО.

Як повідомило міністерство оборони Литви, контингент французьких ВПС у складі 150 людей змінив німецьких колег, які закінчили свою чотиримісячну вахту.

В ході своєї місії ВПС Німеччини провели у повітряному просторі країн Балтії близько 70 польотів, кожен з яких тривав близько півтори години. За час своєї вахти два рази німецькі винищувачі супроводжували літаки інших країн, які здійснювали політ поблизу кордонів балтійських держав.

Французькі військові вже вдруге будуть виконувати місію в Прибалтиці. Колись вони патрулювали повітряний простір над Литвою, Латвією та Естонією в 2007 році.

У липні минулого року Північноатлантичний альянс прийняв рішення про продовження місії "повітряної поліції" в країнах Балтії до кінця 2014 року.

Країни Балтії не мають у своєму розпорядженні придатні для повітряного патрулювання літаки, тому після їх вступу до НАТО із квітня 2004 року охороною повітряного простору займаються в порядку ротації літаки країн Північноатлантичного альянсу, які базуються на литовському аеродромі Зокняй в 5 кілометрах від Шяуляй.

Читайте також:

Америка озброює Єгипет винищувачами

Ліванська армія обстріляла ізраїльські винищувачі

Росія випробувала винищувач п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: