ФРН виплатить жертвам авіаудару в Афганістані три млн євро

В уряді ФРН підтверджують готовність до виплат, але сума компенсацій ще не визначена.

Міністерство оборони Німеччини виплатить жертвам і потерпілим в результаті вересневого авіанальоту в афганській провінції Кундуз компенсації на загальну суму в 3 мільйони євро. Тим часом, в уряді ФРН підтверджують готовність до виплат, проте говорять, що сума компенсацій ще не визначена.

Представник Міноборони Німеччини підкреслив, що Німеччина зацікавлена в якнайшвидшій врегулюванні ситуації, зазначивши, однак, що на даний момент ще не визначено коло осіб, яким будуть виплачені компенсації.

Адвокат потерпілих Карім Попал сказав, що більшість сімей жертв нальоту вкрай бідні, і запропонував створити компенсаційний фонд допомоги, який забезпечить їх сім'ям хоча б прожитковий мінімум. Тим часом, Попал пообіцяв подати до суду на бундесвер за звинуваченням в грубій недбалості в разі, якщо сторони не зможуть прийти до мирової угоди.

В результаті авіаудару авіації НАТО по двом викраденим бензовозам, біля яких скупчилися люди для зливу палива, за останніми даними, загинули 142 людини. З них від 30 до 40 осіб були мирними жителями. Бомбардування було проведено вранці 4 вересня 2009 року двома американськими пілотами за запитом німецького командування. Згідно з результатами розслідування інциденту, наказ про бомбардування був даний полковником Збройних сил Німеччини Георгом Кляйном (Georg Klein) під час відсутності достатньої розвідки місцевості і з порушенням посадових інструкцій.

Спочатку після удару влада Німеччини висловлювала сумнів у тому, що в бомбардуванні могли загинути мирні жителі, а також з великим запізненням, визнала цей факт. В кінці листопада під тиском публікацій у ЗМІ у відставку були змушені піти генерал-інспектор бундесверу Вольфганг Шнайдеран (Wolfgang Schneiderhan), а також міністр праці Німеччини Франц Йозеф Юнг (Franz Josef Jung), що займав у вересні пост міністра оборони. Полковник Кляйн перебуває під слідством.

Читайте також:

Пентагон передрік збільшення втрат США в Афганістані

Таліби заявили про знищення трьох танків НАТО

 

 

ВідеоФРН виплатить жертвам авіаудару в Афганістані 3 млн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: