ФСБ опублікувала посібник для терористів-початківців

Дані досліджень про теракти, викладені на сайті ФСБ, можна використовувати як інструкцію для терористів.

ФСБ Російської Федерації провела аналіз матеріалів розслідування досконалих на території Росії диверсійно-терористичних актів (ДТА), завдяки якому вдалося виділити найбільш характерні ознаки їх підготовки.

Про те, як розпізнати терористів і підготовку до подібних акцій, ФСБ розповіла на своєму сайті. При цьому аналіз ФСБ можна розглядати і як детальну інструкцію з проведення терактів.

Як підготуватися до теракту

Згідно з дослідженням ФСБ, у всіх відомих випадках місця здійснення терактів заздалегідь вивчалися терористами та їх посібниками. На сайті також детально перераховані типові ознаки підготовки до проведення терористичних актів. Серед них, наприклад, відео- і фотографування об'єкту; спостереження; складання схем об'єкту і шляхів підходу до нього; закупівля або наявність вибухових речовин. Підозрілими також, згідно з аналізом, виглядають придбання партій електронних годинників різних систем, приймачів і вітчизняних автомобілів.

Крім того, в дослідженні детально приводяться типові стадії в тактичній моделі дій терориста при здійсненні ДТА з використанням саморобних вибухових пристроїв (СВУ). Як наголошується в роботі відомства, спочатку проводиться розвідка об'єкту. Потім необхідно обрати спосіб проведення ДТА і виконавців. Далі план операції доводиться до виконавців і проводиться їх психологічна обробка. При цьому виконавцям кажуть, що акція повністю безпечна.

Далі розповідається як закласти фугас і розмістити СВУ (на грудях, на стегні, на талії, в т.ч. імітуючи вагітність) у виробі, що камуфлює (наприклад, дамська сумка; відеокамера; барсетка, дипломат).

Як влаштувати теракт зі смертником

Велику увагу ФСБ приділило і "зброї стратегічного призначення", до якої терористи відносять бойовиків-смертників. Смертники - це, в більшості випадків, молоді чоловіки і жінки 20-35 років. На завдання смертників, як правило, посилають парами (один - виконавець, другий, - контролер). Якщо у виконавця щось не вийде, або він передумає вмирати, то контролер повинен виконавця ліквідовувати. Знищення смертника планується і в тому випадку, якщо він не зможе проникнути на об'єкт, що охороняється.

Відомство вважає, що використання смертників дає величезну перевагу, і пояснює чому. "По-перше, такі акції майже завжди призводять до численних жертв; по-друге, вони завжди потрапляють у фокус ЗМІ, що рекламує їх рішучість до самопожертвування; по-третє, вживання тактики самогубств гарантує, що атака відбудеться у найбільш відповідний момент, з конкретним вибором мети для її вибуху (знищення); по-четверте, немає необхідності готувати шляхи відходу; по-п'яте, немає побоювань, що виконавець потрапить до рук правосуддя і видасть організаторів", - відзначає ФСБ.

Далі йдуть запобігання (або ради), як одягаються смертники. "Практика показує, що на території Російської Федерації терористи не йдуть на здійснення ДТА в яскраво вираженому національному одязі. Головне завдання бойовиків - розчинитися в натовпі й нічим не привертати до себе увагу. Характерна межа декількох резонансних терористичних акцій, здійснених терористами-смертниками в літній час, - одяг не відповідний погоді, просторий, покликаний приховати "пояс шахіда", - мовиться в дослідженні.

Що треба знати про побут терористів

ФСБ ділиться також своїми знаннями особливостей поведінки терористів при мешканні на квартирах. Як наголошується, терористи, як правило, практично не виходять з приміщення і не спілкуються з сусідами. Для сусідів вони теж не помітні: з їх квартир не чутні голоси, відсутня музика, звуки працюючого телевізора і навіть звуки господарської діяльності.

На думку ФСБ, для запобігання терактам з використанням різних засобів підривання необхідно вивчати аналіз тактики терористів, стандартних моделей їх дій в різних умовах. В той же час недосвідчений і непідготовлений терорист, за допомогою рад ФСБ зможе отримати необхідні знання для проведення ДТА. В кінці аналізу відомство звертається до громадян з проханням негайно повідомляти про підготовлюваний або досконалий злочин в органи ФСБ або МВС Росії.

Читайте також:

Вибухи в Іраку: більше 70 загиблих

В Багдаді арештували лідера іракської "Аль-Каїди"

В Туреччині заарештували терориста, який намагався вбити Барака Обаму

У Пакистані смертник підірвав себе в машині біля блок-посту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: