ФСБ Росії надали право саджати за ґрати "неслухняних" громадян

Держдума схвалила закон, яким розширення повноважень Федеральної служби безпеки "повертає ФСБ повноваження спецслужб тоталітарного режиму".

Державна дума Росії ухвалила в остаточному, третьому читанні, закон, який розширює повноваження Федеральної служби безпеки (ФСБ).

Тепер закон відправляється на схвалення до Ради Федерації, а потім його має підписати президент РФ Дмитро Мєдвєдєв – який, до речі, і був ініціатором цього законопроекту.

Документ вводить адміністративну відповідальність за непокору вимогам або розпорядженням працівників ФСБ і перешкоджання їхнім професійним обов'язкам. Таке правопорушення загрожує штрафом у розмірі від 500 до 1 тисячі рублів або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Посадові особи у разі порушення заплатять від 1 до 3 тисяч рублів, а юридичні - від 10 до 50 тисяч рублів.

Поправки також надають співробітникам ФСБ право робити попередження громадянам. Нові повноваження спецслужб формулюються як право "оголошувати фізичній особі офіційне попередження про неприпустимість дій, що викликають виникнення причин і створюють умови для вчинення злочинів".

Представники російських правозахисних та громадських організацій вже звернулися до Дмитра Мєдвєдєва із закликом не підписувати закон, який "повертає ФСБ повноваження спецслужб тоталітарного режиму".

"Наша країна зараз об'єктивно опинилася перед вибором: або важкий і довгий шлях до справді правової держави - або антиконституційне обмеження прав особистості і повернення до свавілля в Законі, залякування інакодумців, контролю спецслужб за мирними діями громадян", - йдеться у зверненні правозахисників.

На думку авторів послання, ініціатори документа, швидше за все, "розраховують створити юридичний інструмент для масового залякування незадоволених, інакодумців і критиків влади".

Цей документ, зокрема, підписали голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва і глава Організації "Громадський контроль" Борис Пустинцев.

Проти наділення спецслужб додатковими повноваженнями виступила і Рада з прав людини при президенті РФ.

Водночас сам Мєдвєдєв на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Єкатеринбурзі, заявив, що зміни до закону про ФСБ вносяться за його "прямим дорученням".

"Кожна країна має право на вдосконалення свого законодавства, в тому числі і щодо спецслужб. І ми будемо це робити", - сказав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, також нещодавно російські спецслужби вирішили залучати "інформаторів" на платній основі. ФСБ збирається офіційно виплачувати грошову винагороду громадянам, які надаватимуть спецслужбам інформацію, що сприятиме запобіганню і розкриттю терактів.

Читайте також:

Мєдвєдєв переконав Європу, що "епоха великодержавного Путіна" скінчилася

Навпроти будівлі ФСБ в Петербурзі "підняли" 65-метровий фалос

ФСБ Росії набирає інформаторів на платній основі

Російські спецслужби планують знайти Доку Умарова найближчим часом

ВідеоФСБ Росії надали право саджати за ґрати "неслухняних" громадян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: