Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ФСБ Росії викрала вісьмох громадян Грузії й відновила повзучу анексію – заяви МЗС та "Коаліцій за суверенні вибори"

Влада Грузії веде активні переговори щодо повернення викрадених людей.

Грузинська робоча група "Коаліції за суверенні вибори", до якої входять експерти, дипломати і журналісти, заявила, що за останню добу (17-18 серпня) ФСБ Росії викрала вісьмох громадян Грузії, а також відновила повзучу анексію грузинських територій у селі Гугутіанткарі на "кордоні" Грузії з окупованими Росією територіями.

"Сили ФСБ Росії тільки за останню добу викрали вісьмох громадян Грузії (08.17.2019 - 08.18.2019). Паралельно, починаючи від 7 серпня, Кремль відновив бордерізацію - повзучу анексію грузинських територій в селі Гугутіанткарі. Ми вважаємо це неприйнятним і агресивною поведінкою", - ідеться в заяві, пише "Грузія Онлайн".

"Коаліції за суверенні вибори" закликали міжнародне співтовариство негайно дати оцінку діям російської влади на території Грузії, засудити черговий акт агресії Кремля на окупованих грузинських територіях.

"Ми оцінюємо агресивні дії Кремля, як провокацію проти народу Грузії і суверенітету країни. За рік до парламентських виборів в Грузії, Кремль всіма способами намагається дестабілізувати ситуацію в країні: через підтримувані ЗМІ, політиків, активістів, кампанії розпалювання ненависті на національному ґрунті, посилення економічного впливу і тиску; в даний момент - ще й шляхом прямої агресії проти грузинського народу на лініях окупації. Ми висловлюємо подяку акредитованим в Грузії дипломатам за їхню тверду позицію на захист територіальної цілісності Грузії, але вважаємо це недостатнім", - наголосили в робочій групі.

"Коаліції" закликали світову спільноту посилити санкції "проти Кремля та прихильників російської влади, які відповідальні за окупацію Грузії, тотальні порушення прав людини, провокації і агресію, спрямовані проти суверенітету Грузії. "Вчора" вони розмістили бази на окупованих територіях Грузії. Потім був Крим. Що далі?".

"Продовження окупаційними силами практики викрадання і незаконних затримань громадян Грузії є явною спробою дестабілізувати обстановку. Ми негайно активізували "гарячу лінію"; вже зв'язалися з співголовами Женевських міжнародних переговорів; до процесу підключена спостережна місія ЄС. Закликаємо Російську Федерацію негайно припинити незаконні дії на окупаційної лінії і поважати взяті на себе міжнародні зобов'язання. Закликаємо РФ почати безумовне виконання угоди про сам процес припинення вогню від 12 серпня 2008 року, оскільки виведення військ з території Грузії - це єдиний шлях для встановлення на місці миру та безпеки. Звертаємося також і до міжнародного співтовариства, щоб ними були вжиті дієві заходи для зупинки незаконних дій окупаційних сил", - заявив спікер Міністерства закордонних справ Грузії Володимир Константініді.

Надвечір неділі стало відомо, що представники окупаційного режиму передали грузинській стороні автомобілі викрадених громадян Грузії. Заступник начальника управління поліції в регіоні Шида Картлі Коба Церцвадзе повідомив, що тривають інтенсивні переговори про звільнення восьми викрадених осіб.

"У результаті переговорів представники окупаційних сил передали на адміністративному кордоні три машини, що належать незаконно затриманим особам. Що стосується самих затриманих, ведуться інтенсивні переговори. Центральний уряд Грузії робить все можливе, щоб незаконно затримані громадяни якомога швидше повернулися до своїх родин", - сказав Церцвадзе.

Російські військові викрали на лінії окупації сімох громадян Грузії 17 серпня. Вони є жителями села Ахалубані, прямували до церкви святого Георгія, що розташована на лінії окупації.

У неділю російські військові викрали ще одного громадянина Грузії на лінії окупації поблизу окупованого села Арцеві.

Відео У Тбілісі вшанували пам'ять загиблих у загарбницькій війні Росії в Грузії

У серпні 2008 року Росія направила в Грузію танки, авіація бомбила міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури. Агресія тривала п'ять днів і завершилася загарбанням 20% грузинської території. Кількість загиблих військових та цивільних ішла на сотні. У Тбілісі вшанувати пам'ять загиблих до меморіалу сьогодні прийшли президент і прем'єр-міністр країни.  

У Тбілісі вшанували пам'ять загиблих у загарбницькій війні Росії в Грузії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції