ФСБ розділили на клани "пітерських", "блатних" та "роботяг"

Російська преса вичленила зі структури ФСБ низку кланів, таких як "пітерські", "кришувальники", "блатні", "здирники" та "роботяги".

Російська "Новая газета" вирішила розкрити структуру Федеральної служби безпеки: "врешті-решт, росіяни зі своєї кишені утримують цю спецслужбу і мають право вимагати звіту".

Як і будь-яка державна структура, ФСБ являє собою складний механізм, в якому стикаються інтереси різних кланів, земляцтв і груп, пояснили журналісти.

Зараз, на думку газети, біля керма стоять пітерський клан і люди, близькі до колишнього директора ФСБ Миколи Патрушеву (нині секретар Ради безпеки).

З клану "пітерських" як директор ФСБ Олександр Бортніков, так і майже всі його заступники. Виняток лише троє - москвичі Юрій Горбунов та Сергій Буравлєв, а також Володимир Кулешов, який раніше очолював УФСБ в Саратовській області.

Бортніков на початку 2000-х років був начальником управління ФСБ в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області, а до свого призначення на посаду глави відомства очолював службу економічної безпеки ФСБ.

Його перший заступник Сергій Смирнов з 2001 по 2003 роки був начальником управління ФСБ по Санкт-Петербургу і області. Ще один перший заступник, директор прикордонслужби Володимир Пронічев в 90-х був начальником управління ФСК в Карелії. У 2001 році Пронічев за клопотанням Патрушева був переведений до Москви.

Уродженцями Петербурга є також голова громадської ради при ФСБ, віце-президент банку ВТБ Василь Тітов та його заступник, голова ради директорів ВАТ "Норд" Олександр Афронічев.

До клану "блатних" належать ті співробітники ФСБ, які потрапили на службу за допомогою родичів - генералів або високопоставлених чиновників. За спостереженням "Нової газети", такі чекісти зазвичай через кілька років перебираються на більш прибуткові місця у великі банки і нафтові компанії. Як пише газета, найяскравішим прикладом є сини секретаря Радбезу Патрушева - Дмитро і Андрій.

Патрушеві-молодші є випускниками Академії ФСБ. У травні старший син Патрушева Дмитро очолив "Россельхозбанк". Раніше 32-річний Патрушев працював старшим заступником голови банку ВТБ. Молодший Андрій в 2006 році був призначений радником голови ради директорів "Роснафти".

До клану "блатних" належить і старша дочка заступника директора ФСБ В'ячеслава Ушакова Маріанна. Вона закінчила Академію ФСБ. Зараз прізвище Маріанни можна побачити серед засновників організацій, що займаються різними сферами прибуткового бізнесу.

Ще один клан, який вичленила "Нова газета" в структурі ФСБ, - "кришувальники". В основному представники цього клану просунулися кар'єрними сходами саме за рахунок чекістських "криш". Вони поділяються на декілька категорій. Деякі беруть участь у "сходках" нарівні з бандитами, вирішують конфлікти за участю корумпованих співробітників МВС і чиновників, рятують компанії від фінансових перевірок.

Інші представники клану тільки отримують хабарі за те, що прикривають будь-яку незаконну діяльність. За даними видання, "кришувальники" покривають тих, хто займається контрабандою, наркотиками і нелегальними доходами. Є навіть такі, кому бізнесмени платять про всяк випадок у розрахунку, що коли-небудь вони стануть у пригоді.

Клан "здирників" ще більш численний, ніж попередні. За інформацією джерела газети, російські суди зараз просто завалені кримінальними справами, де як здирники фігурують співробітники ФСБ. Вони намагаються відбирати бізнес, а також вимагають гроші і машини з будь-якого приводу.

До клану "роботяг" входять бійці спецназу ФСБ і оперативники, які часто бувають у відрядженнях у гарячих точках та рятують заручників. Через особливості роботи вони проявляють жорстокість під час спецоперацій. Пішовши зі служби, мало хто з "роботяг" влаштовуються охоронцями до багатих бізнесменів, решта працює за скромну платню в приватних фірмах.

Нагадаємо, що Федеральна служба безпеки в її сучасному вигляді була створена у червні 1995 року шляхом перетворення Федеральної служби контррозвідки Російської Федерації. Відомство виконує завдання із забезпечення безпеки Російської Федерації. За законом керує діяльністю ФСБ президент. Наприкінці липня президент Дмитро Мєдвєдєв підписав скандальний закон про розширення повноважень ФСБ.

Читайте також:

ФСБ Росії надали право саджати за ґрати "неслухняних" громадян

Мєдвєдєв переконав Європу, що "епоха великодержавного Путіна" скінчилася

Навпроти будівлі ФСБ в Петербурзі "підняли" 65-метровий фалос

ФСБ Росії набирає інформаторів на платній основі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: