ФСБ: знищені троє організаторів терактів в московському метро

Директор ФСБ заявив про встановлення організаторів терактів у московському метро, троє з них були знищені під час затримання.

 Встановлені всі учасники бандгрупи, яка готувала і здійснила теракти в московському метро, - як виконавці, так і організатори.

Про це повідомив директор ФСБ Олександр Бортніков на нараді у президента Росії Дмитра Мєдвєдєва.

За його даними, троє осіб, які вчинили опір при затриманні, були знищені.

"При спробі затримання трьох учасників банди, в числі яких була особа, котра супроводжувала терористок-смертниць до Москви і людина, що проводила одну з них на місце проведення теракту, на превеликий жаль, не змогли взяти живими. Вони надали запеклий збройний опір і були знищені" , - повідомив Бортніков.

Він сказав, що інших осіб, окрім трьох знищених, зараз активно розшукують. "Нам вони відомі", - підкреслив директор ФСБ.

Найближчим часом ФСБ розраховує завершити розслідування московських терактів. "Робота проводиться спільно бригадою Слідчого комітету і МВС", - повідомив Бортніков. Він переконаний, що найближчим часом слідство зможе ще більше просунутися в розслідуванні.

У свою чергу, глава Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) РФ Олександр Бастрикін доповів, що для розслідування терактів в московському метро створені дві слідчі групи, які працюють одночасно в Москві і на Північному Кавказі.

"Активно працює група слідчих у Північно-Кавказькому регіоні спільно з МВС і ФСБ. Ми поставили завдання перед кавказькою групою просуватися в пошуках організаторів цих терактів", - сказав він.

Мєдвєдєв заявив, що терористи, причетні до терактів у московському метро, у разі чинення опору при затриманні повинні безжально знищуватися. "Тих, хто чинить опір, потрібно знищувати, шкодувати немає чого", - сказав президент.

Він зажадав від ФСБ та СКП регулярно і публічно доповідати про те, як йде розслідування терактів. Президент пообіцяв, що до теми розслідування знову повернеться через деякий час і зажадав надавати регулярні доповіді не тільки йому, але і доводити їх до громадськості. "Справа надзвичайно резонансна, загинули наші люди", - нагадав він.

Нагадаємо, що два вибухи в московському метро пролунали 29 березня. Терористки-смертниці підірвали себе на станціях метро "Луб'янка" і "Парк культури". В результаті загинули 40 людей, близько 160 постраждали.

Як встановило слідство, обидва вибухи здійснили уродженки Дагестану. Вибух на "Парк культури" здійснила Джанет Абдурахманова (Абдулаєва), 1992 року народження. Теракт на "Луб'янці" здійснила дружина голови бандугруповання Магомедалі Вагабова Маріам Шаріпова, 1982 року народження.

Читайте також:

ФСБ перевіряє попередження користувача "ВКонтакті" про теракти в московському метро

Постраждалі від терактів у метро Москви подали позов проти Росії

ФСБ виявила базу організаторів терактів у московському метро

За "голови" терористів, які підірвали іподром в Росії, заплатять 100 тисяч доларів

ВідеоЖертви теракту на станції метро "Парк культури"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: