ФСБ закрила сайт письменника за "розпалювання міжнаціональної ворожнечі до самого себе"

Каганов передрукував вірш автора, який був визнаний "екстремістським" у судах Іркутської області.

ФСБ закрила сайт відомого блогера і письменника-фантаста Леоніда Каганова, який існував у російській блогосфері в незмінному вигляді з 1996 року. Приводом до цього стала публікація вірша, визнаного ФСБ екстремістським.

Примітно, що екстремістські вірші були опубліковані Кагановим ще в 2009 році, а ФСБ звернула на це увагу тільки нинішньої весни. Письменник виклав в Інтернет посилання на сторінку свого інтернет-щоденника, що викликала невдоволення ФСБ, - вона збережена в кеші Яндекса.

Там Каганов передрукував вірш якогось Г.М. Чіпізубова, який був визнаний "екстремістським" у судах Іркутської області. "Про те, що не тільки в ЗМІ, а навіть в особистому щоденнику на домашній сторінці не можна цитувати абстрактні рядки забороненої поезії, мені в 2009 році було невідомо", - прокоментував письменник.

Письменник припускає, що ФСБ вийшла на нього, як і багато користувачів Мережі, ввівши у пошуковик один з таких запитів, як "заборонені вірші", "заборонені сайти", "бомба з марганцівки", "Каганов Майн Кампф" або щось подібне . Після цього провайдер отримав попередження.

"Як законослухняний громадянин, я відразу прибрав з тієї сторінки екстремістський матеріал, замінивши його схожою за змістом пародією власного твору. Навіть побіжне прочитання одних лише перших літер кожного рядка свідчило про те, що вірш - зовсім не той", - пише Каганов. З перших букв злегка зміненого вірша складалося фактично звернення до органів безпеки: "У чому проблема - вірш не той".

У ФСБ цього, судячи з усього, не помітили і знову звернулися до провайдера з вимогою прибрати сторінку взагалі. "І прокинувшись сьогодні вранці, я побачив, що сайту у мене більше немає. Забавно, що на відміну від дитячої порнографії та інших мережевих злочинів, саме" публікація екстремістських матеріалів з федерального списку екстремістських матеріалів" за законом не вимагає розглядів і рішення суду, оскільки суд вже все вирішив, склавши цей список", - зазначив Каганов.

Письменник зазначає, що до самого провайдера у нього немає претензій, тому що за невиконання такого припису ФСБ юридичній особі (російському хостеру) загрожують не тільки штрафи, але і повне закриття офісу на три місяці з конфіскацією мережевого обладнання.

"За смішним збігом обставин я позбувся рідного сайту за цитування віршика, що сприяє розпалюванню міжнаціональної ворожнечі до самого себе", - резюмує Каганов, який не приховує своїх єврейських коренів.

Тепер він зареєстрував за кордоном домен lleo.me. Зараз він розміщений на німецькому хостингу, а згодом, судячи з усього, переїде до Канади.

Читайте також:

У Росії визнали гасло "Православ'я або смерть!" екстремістським

У Москві остаточно заборонили націоналістичний рух

У Білорусі закрили радіостанцію за "екстремізм": на виборах там агітували не за Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: