ФСБ затримала особу, яка продавала паспортні дані ГРУвців Петрова та Боширова – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він виявився співробітником прикордонної служби.

Федеральна служба безпеки Росії затримала співробітника прикордонної служби, який продавав бази даних російських паспортів, серед яких були і дані ГРУвців Анатолія Чепіги-Боширова та Олександра Петрова-Мішкіна.

Про це повідомляє видання "Росбалт" з посиланням на власні джерела.

За словами джерела, співробітники двох управлінь ФСБ провели більше 60 обшуків у приватних детективів та осіб, які продають виписки із "закритих" баз даних.

"Насамперед, приходили до приватних детективів і так званих "пробивників" - тих, хто був помічений у торгівлі відомостями з закритих баз даних. Порушено багато справ за статтями КК РФ -183 (незаконне одержання і розголошення відомостей, що становлять комерційну, податкову або банківську таємницю), 203 (перевищення повноважень приватним детективом), 137 (порушення недоторканності приватного життя). За моїми даними, просто на робочому місці були затримані співробітник прикордонної служби в Північно-Західному регіоні і співробітник одного з підрозділів ФПС (Федеральна податкова служба - ред.). Перший, як вважають, продав інформацію про переміщення за кордон Петрова, Боширова і низки інших осіб", - заявило джерело.

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії 5 вересня оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Солсбері - ними виявились Олександр Петров і Руслан Боширов.

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалось, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУвців із Солсбері й "український слід". Вони ідентифікували справжнє ім’я одного з них – Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Окрім цього, він воював в Україні, за що отримав звання героя Росії.

Через місяць журналісти-розслідувачі встановили справжнє ім’я другого підозрюваного - Олександр Петров виявився військовим лікарем та співробітником ГРУ Олександром Мішкіним. Він також отримав у 2014 році звання героя Росії і також, найімовірніше, за спецоперацію в Україні.

ВідеоОфіціант із ГРУ. Екс-робітники російського бістро заявляють, що працювали разом з Мішкіним

У 2000-х чоловік, нібито, працював офіціантом у закладі "Гарсон", а паралельно ще вчився у Військово-медичній академії. Він, виявилося, зі своїм поплічником Чепігою бував в Україні, обидва брали участь у захопленні держустанов на сході.

Офіціант із ГРУ. Екс-робітники російського бістро заявляють, що працювали разом з Мішкіним

Залиште свій коментар

Вибір редакції