"Фукусіма-1" позбудеться пошкоджених реакторів

Компанія ТЕРС вперше з моменту землетрусу в Японії, який призвів до аварійної ситуації на АЕС, визнала, що пошкоджені енергоблоки відновленню не підлягають.

Ядерні реактори першого, другого, третього і четвертого енергоблоків атомної електростанції "Фукусіма-1" в Японії не підлягають відновленню і будуть списані, повідомляє The New York Times з посиланням на заяву керівника компанії Tokyo Electric Power Company Цунехіси Кацумати.

За його словами, у компанії немає іншого вибору, крім як позбутися цих реакторів. The New York Times відзначає, що Tokyo Electric Power Company вперше з моменту землетрусу в Японії, який призвів до аварійної ситуації на АЕС, визнала, що пошкоджені енергоблоки відновленню не підлягають.

Майбутнє інших двох енергоблоків, які на момент землетрусу не діяли і практично не зазнали пошкоджень, не визначено. Кацумата зазначив, що питання їх запуску буде обговорюватися з урядом і жителями префектури Фукусіма.

Тим часом генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано, висловився за закриття всіх енергоблоків "Фукусіма-1", передає "Сіньхуа". За його словами, таке рішення є виправданим з точки зору суспільства.

У момент землетрусу 11 березня 2011, яке призвело до аварії, на АЕС працювали три реактори - перший, другий і третій. Решта три знаходилися на профілактиці.

Після реєстрації підземних поштовхів діючі реактори були в штатному режимі заглушені, почався процес охолодження паливних стрижнів. Землетрус спровокував цунамі з хвилями до десяти метрів, яке пошкодило генератори і вивело системи охолодження з ладу.

Читайте також:

В Японії задимилася ще одна АЕС

Експерти: масштаб аварії на "Фукусімі" вже досяг 7-го рівня, як у Чорнобилі

Реактори "Фукусіма-1" накриють куполами, а радіоактивну воду збиратимуть танкерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: