Фукусіма: понад 1000 тіл жертв із зони відчуження ховати і кремувати не можна

Після видачі родичам останків жертв, гостро постає питання їхнього поховання. Кремація за японським звичаєм може викликати поширення радіоактивних частинок по повітрю. А поховання викличе зараження ґрунту навколо могил.

Страх перед радіацією змусив офіційну владу Японії відмовитися від наміру вивезти з 20-кілометрової зони відчуження навколо АЕС в Фукусіма близько1000 тіл жертв землетрусу і цунамі, повідомляє японське агентство Kyodo.

За словами джерела, тіла жертв стихії зазнали сильного радіаційного зараження. Ще в неділю в Окумі (префектура Фукусіма), в 5 кілометрах від станції було знайдено тіло, від якого виходило дуже сильне випромінювання.

В даний час влада думає, як організувати роботи з вивозу тіл, беручи до уваги, що і поліцейські, лікарі і родичі загиблих можуть отримати велику дозу радіації. Спочатку планувалося докладніше обстежити тіла вже після їх вивезення. Однак від цієї ідеї довелося відмовитися.

Повідомляється також, що після видачі родичам останків жертв, гостро постає питання їхнього поховання. Кремація за японським звичаєм може викликати поширення радіоактивних частинок по повітрю. А поховання викличе зараження ґрунту навколо могил.

Влада збирається провести знезараження території та дослідження тіл там, де вони будуть виявлені. Однак процедура очищення останків може спотворити їх ще більше, попереджають експерти.

Жертви зможуть бути опізнані по ДНК. Але проведення цієї процедури пов'язане з проблемами: зразки також повинні бути знезаражені, на що піде досить багато часу.

Раніше повідомлялось, що в префектурі Фукусіма деякі лікарні та притулки відмовляються приймати громадян, які не мають сертифікати про відсутність радіаційного зараження.

Читайте також:

Кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті стихії в Японії наблизилося до 28 тисяч

МАГАТЕ визнало, що влада Японії не може справитися з "Фукусімою"

Влада відправить українців ліквідовувати аварію на "Фукусімі"

ВідеоКількість загиблих і зниклих безвісти в результаті стихії в Японії наблизилося до 28 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: