СБУ затримала повну фуру з людськими органами

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
СБУ затримала повну фуру з людськими органами

Слідчі кажуть, що незаконно вилучили органи понад шістдесяти померлих

У машині крім тканин та органів знайшли конверт із значною сумою.

На Миколаївщині затримали вантажівку з людськими донорськими органами, повідомляє ТСН. Канал постачання перекрила Служба безпеки України. Кривавий товар вантажили в рефрежераторний автомобіль працівники бюро судмедекспертизи. Їх затримали.

Машину з людськими останками затримали біля обласного бюро судмедекспертизи. Правоохоронці з'ясували, що у січні його працівники без відповідної ліцензії від Мінохорони здоров'я вилучали в померлих анатомічні утворення, тобто, тканини та фрагменти органів. Їх планували продати держпідприємству в галузі трансплантології для виготовлення біоімплантатів. У СБУ пояснюють, що згоду на вилучення тканин та органів померлих працівники бюро отримували від родичів обманом.

"Просили родичів там маленький хрящик із п'ятки, наприклад, для термінового лікування, пересадки хворій дитині, а потім відбирали від десяти до п'ятдесяти фрагментів кісток, тканин. Як кажуть свідки, тіла були схожі на ляльок, зроблених із тканини, в них майже не було кісток", - говорить речник СБУ Марина Остапенко.

Нині слідчі кажуть, що так незаконно вилучили органи понад шестидесяти померлих. У машині, крім тканин та органів, знайшли конверт із грішми - це понад 35 тисяч гривень. Готівка призначалася працівникам бюро судмедекспертизи, підозрюють у СБУ. За фактом незаконної торгівлі органами та тканинами людей порушили кримінальну справу. Коло причетних до оборудок із людськими останками ще встановлюють.

Нагадаємо, миколаївське бюро судмедекспертизи понад півроку тому вже фігурувало в скандалі. Тоді керівників установи звинувачували в незаконному розтині тіл.

На Миколаївщині затримали вантажівку з людськими донорськими органами

На Миколаївщині затримали вантажівку з людськими донорськими органами
Наступна публікація