G7 та Світовий банк відреагували на скандальне скасування КСУ статті про незаконне збагачення

Дата публікації
Перегляди
4614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
G7 та Світовий банк відреагували на скандальне скасування КСУ статті про незаконне збагачення

Фото: УНІАН

"Велика сімка" та Світовий банк опублікували спільну заяву

У спільній заяві G7("Велика сімка") та Світовий банк назвали нещодавне скасування відповідальності за незаконне збагачення у Кримінальному кодексі України "значною поразкою у боротьбі з корупцією".

Текст заяви 4 березня був опублікований на Twitter-сторінці G7AmbReformUA.

В заяві йдеться, що рішення Конституційного суду України "послабило вплив всієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількостісправ про незаконне збагачення".

Також G7 та Світовий банк вважають, що рішення суттєво вплине на спроможність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади.

"Поточні розслідування та кримінальна переслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався своїм службовим положеннямдля особистого збагачення. Незаконне збагачення- не новий злочин. Ще 2010 року понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення і відтоді багато інших юрисдикцій включили цей злочин до свого кримінального законодавства", – йдеться в повідомленні структур.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Незаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

Незаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація