G8 на день перетворилася на G13

До лідерів восьми держав приєдналися глави Бразилії, Індії, Китаю, Мексики, ПАР та Єгипту. На саміті продовжують обговорювати глобальні загрози для планети.

Другий день саміту "Великої вісімки" в Аквілі відкрився в розширеному форматі: 8+5. До лідерів Італії, Франції, США, Великобританії, Росії, Канаді, Японії і Німеччині приєдналися глави Бразилії, Індії, Китаю, Мексики, ПАР, а також Єгипту.

Разом вони шукатимуть дороги виходу з глобальної кризи і нові джерела економічного зростання.

У протокол вранішнього засідання довелося внести поправку у зв'язку з тим, що в саміті не зміг взяти участь голова Китаю Ху Цзіньтао через внутрішні безлади в КНР.

На зустрічі розглядалися питання нових джерел економічного зростання, перспективи просування Хайлігендамського процесу, пошук нових форм його розвитку, розповів помічник президента РФ Сергій Приходько.

Лідери держав продовжать обговорювати найважливіші погрози. Одна з них - глобальне потепління. Говориться про зниження викидів в атмосферу СО2. Криза цьому може лише посприяти - говорити про зростання виробництва, а значить про зростання викидів, сьогодні недоречно.

Головними темами зустрічі стануть також реформування міжнародних фінансових інститутів, адаптація до реалій, що змінилися, кредитних механізмів, майбутнє резервних валют і уніфікація статистичних стандартів економік. На обговорення за робочим сніданком були також запрошені керівники найбільших міжнародних фінансових і економічних організацій – ООН, МВФ, Світового банку та ін.

На 9 липня також запланована зустріч з представниками "Юнацької вісімки", лідери світових держав планують вислухати думку молодих людей на те, що відбувається в світі.

На вечірньому засіданні, відбудуться переговори в рамках "Форуму провідних економік" у форматі 8+5+3 (Австралія, Індонезія, Республіка Корея) з торгівлі за участю керівництва СОТ і з проблем клімату за участю ООН і Данії, як організатора міжнародного форуму з протидії глобальним змінам клімату, який пройде цього року.

Нагадаємо, саміт лідерів країн "Великої вісімки" відкрився в італійському місті Аквіла у середу, 8 липня.

Серед цікавих особливостей саміту те, що його організатори вирішили зекономіти на прийомі лідерів світових держав.

Зокрема, їх поселили у казармах на території школи місцевої Фінансової гвардії по двоє. Зокрема, Мєдвєдєва поселили в одному будинку з його французьким колегою Саркозі.

Зазначимо також, що через дивні фото Дмитра Мєдвєдєва в Аквілі російська блогосфера наповнилася чутками про те, що президент РФ нібито напився під час саміту.

На деяких із фотографій він ніби падає, і з двох сторін його ніби підтримують італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі та президент Франції Ніколя Саркозі.

Читайте також:

Після вечері лідерів G8 Мєдвєдєв ледве тримався на ногах

Обама запросив до себе лідерів G8 на саміт з ядерної безпеки

"Велика вісімка" в перший день роботи засудила Ахмадінежада

Лідерів країн "Великої вісімки" на саміті поселили по двоє в казарми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: