Гаазький трибунал розпочав засідання без Караджича

Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) у Гаазі вирішив судити Радована Караджича без нього, вважаючи, що ігноруючи суд, Караджич погоджується з вироком. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) у Гаазі прийняв рішення почати розгляд справи колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича за його відсутності.

Нагадаємо, Караджич вдруге бойкотує судове засідання. Екс-президент Республіки Сербської захищає себе сам і неодноразово просив перенести початок засідання на пізніший термін у зв'язку з необхідністю докладно ознайомитися з матеріалами звинувачення. 26 жовтня слухання справи було перенесено на добу у зв'язку з неявкою підсудного.

Суддя МТКЮ О-Гон Квон заявив, що рішення Караджича не відвідувати засідання є усвідомленим, і він, таким чином, погоджується з усіма заходами, які суд може застосувати до колишнього сербського лідера. Зокрема найближчим часом буде розглядатися питання про призначення Караджичу адвоката.

Засідання суду після рішення про початок слухань без Караджича продовжив прокурор Алан Тігер. У своєму виступі він назвав Радована Караджича "верховним головнокомандувачем", відповідальним етнічні чистки в Боснії, а також "творцем системи приховування своїх злочинів".

Радован Караджич був заарештований у липні 2008 року в Белграді. Колишній лідер боснійських сербів не визнає себе винним ні по одному з 11 пунктів звинувачення. Також Караджич неодноразово вимагав надати йому імунітет перед трибуналом, так як свободу від судового переслідування йому в обмін на відмову від політичної діяльності гарантував американський дипломат Річард Холбрук.

27 жовтня в Швеції з в'язниці була звільнена екс-президент Республіки Сербської Біляна Плавшич, яка зайняла цю посаду після Радована Караджича. 79-річна Плавшич в 2001 році здалася трибуналу самостійно і визнала себе винною у переслідуванні мусульман і хорватів в Боснії та Герцеговині. Вона стала першою людиною, засудженою МТКЮ, яка відбула свій термін.

Читайте також:

Караджич має намір і далі бойкотувати судовий процес

Караджич бойкотував початок процесу в Гаазі

У Гаазі розпочинається суд над Караджичем

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: