Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Трибунал у Гаазі виправдав екс-президента Сербії Мілана Мілутіновіча. Інших фігурантів справи засудили. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Міжнародний трибунал у Гаазі виправдав екс-президента Сербії Мілана Мілутіновіча, якого звинувачували у військових злочинах проти етнічних албанців під час конфлікту в Косові у 90-х роках.

Четверо суддів виступили за виправдання Мілутіновіча, один був проти. Суд постановив звільнити Мілутіновіча з-під варти.

Інші п'ять фігурантів цієї справи потрапили за грати на строки від 15 до 22 років.

Підсудними на процесі, окрім колишнього президента Сербії, були колишній прем'єр-міністр Сербії Никола Шаїновіч, начальники Генштабу армії Союзної Югославії Драголюб Ойданіч і Небойша Павковіч, командир Пріштінського корпусу Володимир Лазаревич і генерал поліції Сретен Лукіч.

Всіх обвинувачували в організації етнічних чисток у Косові. На думку слідства, вони були винні в насильницькій депортації 800 тисяч і вбивстві сотень мирних жителів Косова у 1999 році.

Прокурори Гаазького трибуналу вимагали від 20 років до довічного ув’язнення для підсудних.

Процес над Мілутіновічем став найгучнішим процесом в Гаазькому трибуналі ООН, що досяг стадії виголошення вироку.

Мілутіновіч добровільно здався трибуналу в 2003 році. Колишній президент Сербії і п'ятеро його соратників постали перед судом в липні 2006 року.

Під час косовского конфлікту Мілутіновіч вважався головним чином за номінального лідера, а реальна влада, на думку багатьох, знаходилася в руках президента Югославії Слободана Мілошевіча. Мілошевіч помер у в'язниці Гаагського трибуналу в 2006 році до того, як був винесений вердикт у його справі.

Читайте також:

За голову Младіча обіцяють мільйон євро

Сербія провела чистки в міністерствах: заарештовані 20 чиновників

В ЄС вимагають визнати незалежність Косово

ВідеоГаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: