Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гаазький суд видав ордери на арешт Каддафі, його сина і глави розвідки

Каддафі звинувачується в застосуванні збройних сил проти учасників антиурядових демонстрацій, які почалися в Лівії в лютому 2011 року, і перебуває в розшуку.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі видав ордер на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, його сина і начальника розвідки за злочини проти людяності.

Судді оголосили в понеділок 27 червня, що Каддафі перебуває в розшуку за організацію вбивств, затримань та позбавлення волі, скоєних у перші 12 днів повстання лівійців, які вимагали повалення режиму Каддафі.

Також видано ордери на арешт його сина Сейфа аль-Іслама Каддафі та глави розвідки Абдулли аль-Сануссі

Про видачу ордера в понеділок оголосила суддя МКС Санджая Ммасеноно Монагенг.

Раніше прокурор МКС закликав суддів санкціонувати арешт Каддафі та двох його наближених за звинуваченням у військових злочинах. Йшлося про сина полковника Сейфі аль-Ісламі Каддафі, а також про начальника лівійської розвідки Абдулла аль-Санусі. Ордери на їх арешт були підписані одночасно з ордером на арешт Муаммара Каддафі.

Каддафі звинувачується в застосуванні збройних сил проти учасників антиурядових демонстрацій, які почалися в Лівії в лютому 2011 року.

Як стверджують прокурори, за наказом полковника наносилися удари по житлових кварталах, а також по учасниках похоронних процесій і по людях, які прямували або залишали мечеті.

За версією звинувачення, син і начальник розвідки Каддафі несуть відповідальність за накази і розпорядження, які призвели до загибелі цивільних осіб в ході озброєного протистояння з повстанцями.

Читайте також:

"Міжнародна амністія" не виявила фактів зґвалтувань жінок військами Каддафі

У Лівію відправили секретну групу для ліквідації Каддафі

Каддафі пообіцяв політикам Заходу зробити з їхніх дітей мішені

Залиште свій коментар

Вибір редакції