Міжнародний суд ООН визнав незалежність Косова

Міжнародний суд в Гаазі заявив, що декларація про незалежність Косова не порушує загального міжнародного права.

Міжнародний суд ООН у Гаазі дійшов висновку, що декларація про незалежність Косова, оголошена 17 лютого 2008 року, не порушує загального міжнародного права, таким чином підтвердивши незалежність краю від Сербії.

Про це заявив  голова Міжнародного суду ООН Хісасі Овада (Японія). Овада зачитав консультативний висновок в ході відкритого засідання у Великому залі правосуддя в Палаці миру в Гаазі. Представники понад 40 держав були присутні під час проголошення вердикту.

На відміну від рішень Міжнародного суду ООН, його консультативні висновки не мають обов'язкової сили, проте вони можуть спричинити політичні наслідки.

Рішення про звернення за висновком до Міжнародного суду прийняла за ініціативою Сербії Генеральна Асамблея ООН 8 жовтня 2008 року. Тоді за таке рішення проголосували 77 делегацій, 6 країн висловилися проти і 74 держави утрималися. Міжнародний суд приступив до розгляду цього запиту 10 жовтня 2008 року.

Двотижневі слухання з питання легітимності одностороннього проголошення незалежності Косова відбулися в Міжнародному суді в грудні 2009 року. Не рахуючи представників Сербії та самопроголошеної держави Косова, яких у документах Міжнародного суду іменують "авторами односторонньої декларації про незалежність", на слуханнях виступили делегації 27 країн.

Нагадаємо, 12 країн визнали косовську декларацію такою, що суперечить міжнародному праву. Це Росія, Іспанія, Китай, Кіпр, Аргентина, Румунія, Азербайджан, Білорусь, Болівія, Бразилія, Венесуела та В'єтнам.

Представники цих країн зазначили, що, згідно з міжнародним правом, Косово не має права на самовизначення, оскільки завжди було територією у складі Сербії, а не окремої республікою або колонією.

Албанська влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн ЄС проголосила незалежність від Сербії. Незалежність країни визнали до сьогоднішнього дня 69 країн.

Читайте також:

США змусять 40 країн визнати незалежність Косова

Суд почав розглядати законність проголошення незалежності Косова

В ЄС вимагають визнати незалежність Косово

ВідеоМіжнародний суд ООН визнав незалежність Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: