Гаазький суд визнав голландських миротворців винними у загибелі мусульман в Сребрениці

Голландські миротворці повинні були підтримувати порядок під час конфлікту між православним і мусульманським населенням в Югославії і захищати жителів Сребреніци.

Нідерландські миротворці визнані відповідальними за смерть трьох боснійських мусульман, вбитих сербами під час різанини в Сребрениці в 1995 р.

Такоє є ухвала Міжнародного кримінального суду в Гаазі, яка зобов'язала голландську владу виплатити компенсацію родичам загиблих.

Голландські миротворці повинні були підтримувати порядок під час конфлікту між православним і мусульманським населенням в Югославії і захищати жителів Сребреніци.

Свій позов Голландії висунули Хасан Нухановіч і Різо Мустафіч, що втратили своїх близьких після того, як нідерландські миротворці 11 липня 1995 видворили за межі табору ООН для біженців біля восьми тисяч сербів, які сповідують іслам.

Через два дні після цього мусульмани були вбиті солдатами під командуванням Ратко Младіча, чий вчинок був класифікований Гаазьким судом як геноцид.

Близько 600 тіл, ексгумованих з масових поховань в околицях Сребреніци, торік були ідентифіковані за допомогою тестів ДНК. Вони будуть поховані 11 липня у рамках 16-ї річниці.

Історичне рішення може стати прецедентом, що відкриває шлях для інших успішних процесів постраждалих під час громадянської війни в Югославії.

Зараз у Гаазі йде процес проти югославського генерала Ратко Младіча: колишній командуючий армією боснійських сербів звинувачується в скоєнні цілого ряду військових злочинів під час бойових дій на Балканах в 1990-х роках.

Минулої неділі довірений Младіча заявив, що колишній генерал з'явиться в Гаазькому суді, тільки якщо змусять силою.

Читайте також:

Основні слухання у справі Младіча почнуться не раніше 2012 року

Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року

Гаазький суд видав ордери на арешт Каддафі, його сина і глави розвідки

ВідеоГаазький суд визнав Нідерланди винними у загибелі трьох мусульман в Сребрениці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: