Galileo буде!

Міністри транспорту країн ЄС підтримали подальшу реалізацію проекту Galileo.

Міністри транспорту 27 країн-членів Євросоюзу на засіданні у вівторок в Люксембурзі одностайно висловилися на підтримку реалізації цією регіональною організацією проекту створення європейської глобальної навігаційної супутникової системи Galileo, повідомив журналістам міністр транспорту головуючої в ЄС Португалії Маріо Ліно.

"У нас є всі підстави бути оптимістами," - сказав він.

Єврокомісар з транспорту Жак Барро, зі свого боку, визнав, що домовленостей про фінансування проекту з метою запуску Galileo в 2013 році на засіданні досягнуто не було.

"Рішення не було ухвалено, але відбувся широкий обмін думками," - розповів він.

Єврокомісія оголосила 19 вересня про виділення 2,7 мільярди євро на фінансування Galileo з бюджету Євросоюзу на 2007-2013 роки.

У червні цього року міністри транспорту країн ЄС схвалили фінансування найбільш амбітного в історії організації проекту за рахунок держкоштів, відмовившись від планів приватно-державного партнерства.

Графік створення Galileo виявився під загрозою зриву після того, як консорціум європейських приватних компаній (AENA, Alcatel, EADS, Finmeccanica, Hispasat, TeleOp і Thales), якому було надано право створити загальну експлуатаційну структуру для реалізації проекту і розподілити частки фінансування, відмовився від своїх зобов'язань через фінансові ризики та сумніви в рентабельності проекту.

Проект Galileo передбачає створення і розміщення на орбіті системи з 30 супутників радіонавігації та позиціонування.

Galileo є аналогом російської ГЛОНАСС і американської GPS, введення її в експлуатацію спочатку планувалося на 2008 рік, проте потім був перенесений на 2013 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: