"Ганьба для людства": ВООЗ жорстко розкритикувала США за схвалення третього COVID-щеплення

"Ганьба для людства": ВООЗ жорстко розкритикувала США за схвалення третього COVID-щеплення

Фото: Associated Press

Очільник ВООЗ закликав до "тимчасового мораторію" на ревакцинацію в усьому світі.

Всесвітня організація охорони здоров'я піддала різкій критиці план США щодо надання американцям додаткового щеплення від COVID-19 через вісім місяців після повної вакциновації препаратами від Pfizer і Moderna. 

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав до "тимчасового мораторію" на ревакцинацію в усьому світі, оскільки країни з низьким рівнем доходу щепили "ледве 2%" свого населення.

"Несправедливість щодо вакцин - ганьба для всього людства, і якщо ми не будемо боротися з нею разом, ми продовжимо гостру стадію цієї пандемії на роки, хоча вона може закінчитися за лічені місяці", - вказав Гебреєсус.

Він додав, що 75% всіх введених у світі COVID-вакцин припадають на всього 10 країн.

Тим часом в адміністрації Байдена заявили, що влада як і раніше прихильна як до захисту американців, так і до поширення вакцин в усьому світі.

"Я не згоден з тим, що ми повинні обирати між Америкою і світом", - заявив головний хірург США Вівек Мурті.

Цю думку підтримав координатор Білого дому з реагування на COVID-19 Джефф Зіентс, який наголосив на тому, що США "пожертвували більше доз вакцини, ніж всі інші країни світу разом узяті".

"Наші "військові" зусилля направлені на те, щоб робити все можливе для вакцинації якомога більшої кількості людей, як тут, вдома, так і в усьому світі, - зазначив він. - Ми можемо і повинні робити і те, і інше одночасно, тому що це те, що потрібно, щоб покласти край цій пандемії, і ми не зупинимося, поки не виконаємо свою роботу".

Як повідомлялося, США планують розпочати ревакцинацію населення від 20 вересня. Отримати бустерну дозу закликатимуть тих, кому вісім місяців тому ввели другу ін'єкцію препаратом від Pfizer або Moderna. 

Нагадаємо:

  • Американська компанія Moderna заявила, що тим, хто пройшов повний курс вакцинації, необхідно буде через пів року зробити третє щеплення від коронавірусу. Це зможе забезпечити імунітет від нових штамів.
  • У Pfizer також наполягають на необхідності третьої дози своєї COVID-вакцини. За даними виробника, ефективність препарату знижується з 96,2% до 84% через чотири-шість місяців після отримання другої дози.
  • Тим часом голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус закликає встановити мораторій бустерних доз вакцин проти коронавірусу до кінця вересня поточного року. Це повинно розв’язати питання нестачі препаратів у країнах з низьким рівнем щеплення.

Новини світу: Сполучені Штати пропонуватимуть щепитися третьою дозою вакцин "Пфайзер" і "Модерна"

Новини світу: Сполучені Штати пропонуватимуть щепитися третьою дозою вакцин "Пфайзер" і "Модерна"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація