Ганебний день розвідки РФ: гучні провали в Нідерландах і Британії можуть коштувати Росії решток іміджу у світі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни досі намагаються робити вигляд, ніби все гаразд.

Нідерланди запобігли кібератаці ГРУ Росії на Організацію із заборони хімічної зброї. Спецслужби країни вирахували чотирьох російських розвідників, які прикривалися дипломатичними паспортами, та вислали їх до Москви, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Майже одночасно Лондон назвав Головне розвідувальне управління Росії відповідальним одразу за кілька світових хакерських атак. Демократична партія США, британська телекомпанія, всесвітнє антидопінгове агентство, київський метрополітен та одеський аеропорт – ось лише частина цілей російських хакерів, пов'язаних із розвідкою країни. Про те, що за світовими кібер-атаками стоїть ГРУ, заявили у британському МЗС. "Це не дії великої держави. Це дії держави-ізгоя. Ми продовжимо роботу з союзниками, аби ізолювати їх і змусити їх зрозуміти, що вони не можуть поводитись таким чином", - наголосив міністр оборони королівства Гевін Вільямсон.

ВідеоЛондон назвав ГРУ Росії відповідальним за кілька світових хакерських атак

Нідерланди запобігли кібератаці ГРУ Росії на Організацію із заборони хімічної зброї. Спецслужби країни вирахували чотирьох російських розвідників, які прикривалися дипломатичними паспортами, та вислали їх до Москви. І майже одночасно Лондон назвав головне розвідувальне управління Росії відповідальним одразу за кілька світових хакерських атак. Якими були цілі росіян та що дізналися слідчі з ноутбука, вилученого у розвідників - у сюжеті. 

Лондон назвав ГРУ Росії відповідальним за кілька світових хакерських атак

У Москві традиційно відхрещуються від звинувачень, а от у Києві кажуть, що Європа почала розуміти, з чим уже п’ятий рік має справу Україна. "Чому саме зараз це стало публічно. Це, можливо, ув’язано в одному контексті з відомою справою Скрипалів, з цими туристами-любителями архітектури. Тобто це елемент зовнішньополітичного тиску на Росію", - міркує керівник служби з питань інформаційної безпеки РНБО Валентин Петров.

Тим часом у Нідерландах міністр оборони розповідає журналістам, що в країні на гарячому впіймали російських шпигунів. "Військова розвідка Нідерландів запобігла кібер-операції і того ж дня з країни депортували чотирьох офіцерів російської військової розвідки. Їхнє обладнання залишилося покинутим. Таким чином ми попередили хакерську атаку на Організацію із заборони хімічної зброї", - звітує Анк Бійлевельд.

Фотогалерея СБУ ліквідувала офіс прокремлівських хакерів у Києві (10 фото)

Нідерландські урядовці показують фото росіян, які прикривалися дипломатичним статусом, їхні документи та називають імена висланих розвідників: Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников та Олексій Мінін. В одного з розвідників навіть знайшли квитанцію таксі – від будівлі ГРУ до аеропорту "Шереметьєво". Утім, значно цікавіша інша знахідка - вилучений у ГРУшників ноутбук, де лишилися сліди, що техніку використовували у Малайзії, аби отримати несанкціонований доступ до документів про катастрофу "Боїнга" на Донбасі.

Здійснити хакерську атаку на Організацію із заборони хімічної зброї російські розвідники намагалися просто біля будівлі установи – через її інтенет-мережу. Ця міжнародна організація вже неодноразово мала справу з наслідками російської політики, розслідувала хімічні атаки у Сирії. Лише навесні вона підтвердила, що у місті Дума проти повстанців використали отруйний хлор, знищення запасів якого Москва гарантувала ще п’ять років тому. А ще ОЗХЗ на весь світ заявила, що колишнього російського шпигуна Скрипаля намагалися отруїти саме речовиною "Новачок". "Якщо хтось мав сумніви щодо причетності російських військових до отруєння у Солсбері, то тепер їх можна відкинути, тому що ми маємо докази того, що російські військові почали кібер-атаку проти самої організації", - констатував міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант.

З офіційною відповіддю Нідерландам на зрив операції ГРУ у Москві поки не визначились. Серед пропозицій – вислати з країни голландських дипломатів. Тим часом Сполучені Штати офіційно висунули звинувачення сімом росіянам - зокрема, й причетним до невдалої кібератаки у Нідерландах.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції