Гасло "Убивай хача" визнали ксенофобським

Гасла "Убивай хача, мочи хача", "Щурам - щуряча смерть" і "Росія для росіян" спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Слідство за фактом побиття дев'ятикласника Тагіра Керімова в Санкт-Петербурзі взяло результати нової експертизи. Психологи та лінгвісти однозначно визнали, що гасла "Убивай хача, мочи хача", "Щурам - щуряча смерть" і "Росія для росіян" спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також на приниження гідності людини або групи осіб за національною ознакою.

Дослідження було проведено експертами Нижегородського державного університету імені Н.І. Лобачевського за ініціативою правозахисної Асоціації "АГОРА", що представляє інтереси Керімова.

Висновки попередньої психолого-лінгвістичної експертизи у цій справі, опубліковані в кінці серпня, були скандальними. Експерт Центру судових експертиз Північно-Західного округу Олена Кирюхіна зробила висновок, що фрази "Щурам - щуряча смерть!", "Росія для росіян!" в контексті справи не спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Спрямованість публічних закликів "Убивай хача, мочи хача!" та інших експерт не змогла визначити однозначно. На її думку, "дані фрази могли як мати, так і не мати ксенофобської спрямованості", що залежить "від мотивів, якими керувалися ті, хто вимовляє їх".

На підставі цих висновків петербурзьке управління СКП вирішило, що дії підлітків "не носили ксенофобського характеру", і передав справу до Головного слідчого управління УВС Санкт-Петербурга. Однак після бурхливої реакції ЗМІ, петербурзький СКП повідомив, що справа Керімова знову прийнята до провадження відділом з розслідування особливо важливих справ.

Висновки нової експертизи, замовленої адвокатом Керімова Дмитром Дінзе, зводяться до того, що гасла нападників були націоналістичними.

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі 14 лютого цього року учень 9 класу Тагір Керімов у дворі школі був жорстоко побитий групою молоді. Керімова били ногами по голові, поки його друг Сулейман Рамазанов не зумів прорватися до нього і накрити своїм тілом. Керімов отримав закриту черепно-мозкову травму - удар головного мозку важкого ступеня, наскрізну рваною-забиту рану нижньої губи, численні гематоми обличчя. Довгий час підліток був у комі, але вижив.

У справі було заарештовано 5 осіб - Панін, брати Олександр і Андрій Андріянова, Воробйов і Коробчук. Вони до сих пір знаходяться під вартою.

Читайте також:

Гасла "Убивай хача!" і "Россия для русских!" визнали прийнятними

В Україні побільшало скінхедів та неонацистів

Українські ЗМІ пропагують расизм?

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: