Газа проти Аннаполіса

Сотні тисяч палестинців протестують у секторі Газа проти форуму в Аннаполісі.

Палестинські ісламісти вивели у вівторок на вулиці Гази сотні тисяч своїх прихильників на грандіозну маніфестацію протесту проти близькосхідного форуму в Аннаполісі (США) та відновлення мирного діалогу з Ізраїлем.

Мітинг, що зібрав до півмільйона чоловік, став кульмінацією публічних заходів, які, за задумом руху ХАМАС та ідеологічно близьких йому сил, мають показати істинне ставлення палестинців до миротворчих ініціатив, подібних багатосторонній зустрічі в Аннаполісі.

Палестинці протестують у секторі Газа проти форуму в Аннаполісі
news.yahoo.com
Палестинці протестують у секторі Газа проти форуму в Аннаполісі
Від форуму, який пройде у вівторок за участю голови Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуда Аббаса та прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта, чекають відновлення після семирічної перерви переговорів про врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

"Геть шайтанів, які зібралися в Америці", "Палестина і Єрусалим не продаються", "Ніколи не визнаємо Ізраїль", "Наші біженці повинні повернутися додому", - скандував натовп на центральній площі Гази, розмахуючи жовтими й чорними прапорами ісламістів.


На трибунах зібралися всі керівники правлячого в Газі руху ХАМАС, включаючи прем'єр-міністра Ісмаїла Ханію і в.о. спікера парламенту ПНА Ахмеда Бахара, лідери угрупувань "Ісламського джихаду" та "Комітетів народного супротиву", що представляють найактивнішу частину палестинського опору.

"Ось він, справжній народ, який заявляє, що не відречеться від Палестини, і хай ті, хто зібрався в Аннаполісі, почують наші голоси. Жодних поступок від нас ви не дочекаєтесь," - сказав Бахар на мітингу.

Відповідаючи на питання РИА Новости, член політичного керівництва ХАМАС Халіль Аль-Хая поставив під сумнів повноваження Аббаса представляти в Аннаполісі й на подальших переговорах весь палестинський народ.

Палестинці протестують у секторі Газа проти форуму в Аннаполісі
news.yahoo.com
Мітинг, що зібрав до півмільйона чоловік, став кульмінацією публічних заходів, влаштованих рухом ХАМАС
"Я не можу зрозуміти, від чийого імені він діє. Справжні представники народу - це парламентарії, які відкидають торгівлю невід'ємними правами палестинців," - сказав співрозмовник агентства.

"Тому конференція в Аннаполісі приречена на гучний провал, і залишиться наш народ, що міцно тримається за свої права. Поразка чекає і на окупаційні сили, як це було раніше і як буде, якщо Ізраїль вирішить після конференції вторгнутися в сектор Газа," - продовжив Аль-Хая.

Ті ж аргументи - відсутність у Аббаса підтримки народних мас і дієвих важелів контролю над палестинськими територіями - приводять і ізраїльські політики правого толку, виступаючі проти відновлення мирного діалогу з палестинцями.

"Він не має жодної влади над сектором Газа і малоймовірно, що він здатний її набути. Контроль над Західним берегом річки Йордан належить сьогодні нашим службам безпеки. Саме тому, що Аббас слабкий, наші мінімальні вимоги перевершують його реальні можливості," - сказав у телеінтерв'ю міністр стратегічного планування, лідер впливової партії "Наш будинок Ізраїль" Авігдор Ліберман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: