Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газенвагени" ХХІ століття: наукові досліди на людях спричинили гучний скандал у Німеччині

Репутаційні збитки понесли провідні автомобільні концерни країни.

Німецькі автомобільні концерни втрапили у скандал унаслідок фінансування наукового дослідження, в котрому вивчався вплив вихлопних газів на людей у закритих приміщеннях. Досліди, котрі мали на меті довести безпечність викидів дизельних моторів, обурили суспільство країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В експерименті в університетській клініці міста Аахен брали участь 25 здорових чоловіків та жінок. Раз на тиждень впродовж трьох годин їм давали дихати оксидом азоту різної концентрації. Піддослідних обстежували і негайної шкоди для здоров'я медики не виявили. Хоча експеримент мав довести, що сучасні дизельні мотори для здоров'я безпечні, прості німці звернули увагу на інше. По-перше, виникли скандальні історичні паралелі з німецькими газовими камерами, в котрих нацисти убивали своїх ворогів, зокрема євреїв. По-друге, жорстокість і упередженість подібних дослідів. Подібні експерименти раніше проводили на мавпочках у США, і їх критикували за негуманне ставлення до тварин.

ВідеоУ Німеччині проводили експеримент на людях, які годинами вдихали вихлопні гази

Досліди на людях фінансували й німецькі автоконцерни - Daimler, Volkswagen, BMW, сумою в 75 тисяч євро. В експерименті в університетській клініці міста Аахен брали участь 25 здорових чоловіків та жінок. Раз на тиждень впродовж трьох годин їм давали дихати оксидом азоту різної концентрації.

У Німеччині проводили експеримент на людях, які годинами вдихали вихлопні гази

Досліди фінансували Volkswagen, Daimler, BMW і виділили на це 75 тисяч євро. Імідж чистого дизелю уже підривав скандал, коли стало відомо що Volkswagen оснащував свої дизельні автомобілі програмами, що фальсифікували дані про викиди і дозволяли обходити екологічні стандарти. Представники німецької влади кажуть, що шоковані повідомленнями про досліди. "Після всього, що ми дізналися, треба сказати – обурення людей цілком зрозуміле. Такі тести на людях чи мавпах неможна виправдати нічим", - заявив речник уряду Штеффен Зайберт.

Десять років тому Європейський Союз ввів максимальні норми загазованості повітря в містах, тому в’їзд у центр міст тепер відкритий лише автомобілям із відповідною зеленою плакеткою. Попри це, Німеччина із року в рік порушує стандарти чистоти повітря – це фіксують майже в кожному великому місті. За це Єврокомісія навіть погрожує Німеччині судами.

Керівництво Volkswagen уже заявило, що за експерименти вибачається. Там хочуть дізнатися, як тепер почуваються мавпочки, над якими на замовлення автоконцерну ставили експеримент.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції