"Газова війна" триває: Білорусь пригрозила перекрити транзит газу в Європу

"Газпром" заплатив за транзит газу через Білорусь за контрактом 228 мільйонів доларів. Мінськ вимагає 260 мільйонів. Під загрозою - транзит палива до Європи.

Ролі у "газовій війні" несподівано змінилися: тепер Білорусь тисне на Росію, вимагаючи погасити заборгованість - інакше Мінськ погрожує повністю перекрити транзит російського газу на Захід.

Напередодні Білорусь повністю розрахувалася за російський газ, і "Газпром" відновив постачання у повному обсязі. Утім, білоруси зі свого боку висунули ультиматум - якщо Москва 24 червня не заплатить Мінську 260 мільйонів доларів, там обіцяють повністю припинити транзит газу до Європи.

За останніми даними, "Газпром" заплатив за транзит газу через Білорусь за контрактом 228 мільйонів доларів, повідомив офіційний представник концерну Сергій Купріянов.

Різниця між виплатою та сумою боргу, про який заявив Мінськ, стверджують у Москві - не прописана в контракті сума.

"Зобов'язання повинні виконуватися обома сторонами, оплата транзиту повинна здійснюватися відповідно до контракту", - заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

Разом з тим, він запропонував сісти за стіл переговорів, і "в нормальній товариській діловій обстановці прояснити всі питання, які є спірними".

"У 2006 році ми підписали відповідний контракт, він діє, якщо є бажання змінити ці умови, то це має здійснюватися в рамках переговорного процесу", - сказав Путін.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер також заявив, що влада Білорусі запросила оплату за транзит газу за ціною, що не відповідає контракту. "Питання повністю неврегульоване", - доповів Міллер Путіну.

Газовий конфлікт Росії та Білорусі неабияк стурбував Євросоюз. Через білоруську територію російський газ поставляється в три країни ЄС - Німеччину, Польщу та Литву (основний потік йде через Україну). Припинення транзиту може порушити 6,5% від усього споживання газу в країнах ЄС.

Втім, "запасним плацдармом" залишається Україна, яка вже висловила готовність за необхідності збільшити обсяги газу, який прокачується до Європи.

Читайте також:

Росія відновила постачання газу в Білорусь

Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

Росія заспокоїла Європу: "білоруський" газ пустять через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: