Газові переговори між Росією і Польщею закінчилися нічим

Росія та Польща не досягли домовленостей у питанні поставок газу.

Газпром
Архів
Переговори щодо угоди про постачання російського газу до Польщі, що пройшли 26 листопада у Варшаві, не принесли результату.

Міжурядові переговори відбулись в міністерстві економіки: польську делегацію очолював заступник міністра економіки Іонна Стшелец-Лободзіньська, російську - заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський. З російської сторони також був присутній генеральний директор ТОВ "Газпром експорт"Олександр Медведєв.

За кілька днів до преговорів у пресі з`явились повідомлення, що проти продовження діючого контракту з "Газпромом" виступила польська опозиція. Партія "Право і справедливість" звинуватила уряд Дональда Туска в бездіяльності, оскільки він не займається пошуком альтернативних джерел постачання газу до Польщі.

Раніше з'явилася інформація про те, що "Газпром" і польський газовий концерн PGNiG домовилися про продовження строку чинного контракту на поставки газу до 2037 року. Крім того, сторони погодили збільшення обсягів поставок російського газу Польщі.

Польща споживає 14 мільярдів кубометрів газу щорічно, третина споживання покривається власними ресурсами, решта - за рахунок експорту, 92% з яких - російський газ. У 2008 році ТОВ "Газпром експорт" експортувало до Польщі 7,9 мільярда кубометрів російського газу.

Читайте також:

"Газпром" назвав ціну на газ для України на наступний рік

НАТО розробило план оборони Польщі від російської агресії

Росія відпрацювала ядерний удар по Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: