"Газовий саміт" відкриється у Москві 17 січня

Саміт щодо газової проблеми відбудеться 17 січня в Москві.

Саміт щодо газової проблеми, з ініціативою проведення якого виступив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, відбудеться 17 січня в Москві, підтвердила у четвер прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова.

"В даний час по дипломатичних каналах розсилаються запрошення главам держав і урядів країн-споживачів і транзитерів російського газу", - сказала вона.

Між тим, кількома годинами раніше посол головуючої в ЄС Чехії у Росії Мирослав Костелка заявив, що "газовий" саміт переноситься з Росії до однієї з країн Євросоюзу.

Головуюча в Євросоюзі Чехія і Єврокомісія готові відправити на "газовий" саміт, проведення якого запропонував президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, міністра енергетики Чехії і єврокомісара по енергетиці, повідомив у четвер офіційний представник виконавчої влади Євросоюзу Йоханнес Лайтенбергер.

"Чеське головування Єврокомісії готове направити міністра енергетики Чехії Мартіна Ржімана і єврокомісара по енергетиці Андріса Пієбалгса", - сказав він журналістам.

За словами Лайтенбергера, задачею участі представників ЄС в "газовому" саміті буде "надання Росії і Україні допомоги в досягненні довгострокового рішення по газовому транзиту".

Представник ЄК знов призвав російську і українські сторони негайно відновити поставки газу до Європи. Він також висловився за швидке проведення російсько-української зустрічі на вищому рівні.

"Наша позиція ясна. Очевидно, що зустріч на вищому рівні між Росією і Україною є терміновою", - сказав Лайтенбергер.

Відповідаючи на питання, чи будуть представлені в делегації ЄС країни-учасниці цієї регіональної організації, представник ЄК відзначив, що визначення складу делегації входить в повноваження головуючої в ЄС Чехії.

Президент і прем'єр-міністр України вважають, що саміт повинен пройти на території країни, не залученої в газовий конфлікт. Віктор Ющенко підтвердив, що готовий взяти участь в "газовому" саміті, якщо він пройде не в Москві, а в Європі. Про це він заявив у четвер в телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

"Президент України підтвердив свою готовність взяти участь в такому саміті за умови його проведення на європейській території", - повідомляє прес-служба Ющенка.

Сторони обговорили питання проведення саміту за участю України, Росії і Європейського Союзу, щодо рішення газового конфлікту, відзначає прес-служба. При цьому Меркель підтримала пропозицію щодо невідкладного проведення енергетичного саміту за участю лідерів України, РФ і країн ЄС.

Читайте також:

Ющенко підтримав ідею "газового саміта"

"Газовий саміт" переноситься з Росії до ЄС

Росія вимагає від України мільярд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: