Газпром "б'є рекорди" завдяки кризі на Близькому Сході та японській катастрофі

Глава "Газпрому" Олексій Міллер похвалився "рекордним" попитом на російський газ.

Голова "Газпрому" Олексій Міллер заявляє, що попит на російський газ на зовнішньому ринку "б'є всі рекорди".

Про це він сказав сьогодні на зустрічі з Президентом Росії Дмитром Медведєвим.

"Усі рекорди б'є зовнішній ринок. У першому кварталі обсяг поставок газу в далеке зарубіжжя перевищував відповідний період 2010 року на 12%, у квітні – більш ніж на 20% і зараз, у травні, – на 30%. Добові обсяги поставок газу до Європи відповідають обсягам поставок у зимові місяці", - сказав Міллер.

За його словами, це пов'язано з низкою зовнішніх чинників: подіями на Близькому Сході та півночі Африки, а також із японською атомною кризою.

"Сумарно обсяг поставок газу на експорт, порівняно з відповідним періодом минулого року, вже перевищив 25 мільярдів кубічних метрів газу, тому введення в експлуатацію першої нитки газопроводу "Північний потік" є дуже своєчасним", - сказав він.

Міллер також зазначив, що закінчено будівництво морського газопроводу. Він нагадав, що в жовтні-листопаді будуть здійснені перші комерційні поставки газу до Західної Європи.

У свою чергу Медведєв привітав "Газпром" і його партнерів із завершенням цих робіт.

"Технологічний етап завершено. Велика й складна справа була. Я колись був причетний до початку цього шляху. І треба визнати, що ви пройшли його швидко", - підсумував Медведєв.

Як повідомлялося, проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік" передбачають транспортування газу в Європу в обхід України.

"Північний потік" передбачає транспортування газу з Росії в Європейський Союз через Балтійське море. Передбачувана потужність - до 55 млрд куб. м за рік.

"Південний потік" повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії і продовжитися до півдня Італії та Австрії. Потужність трубопроводу планується в об'ємі 63 млрд куб. м за рік.

Читайте також:

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: