"Газпром" купуватиме весь газ Азербайджану

У цьому році "Газпром" купуватиме весь газ, який експортуватиме Азербайджан, котрий міг експортувати паливо конкуренту росіян Nabucco.

У 2010 році "Газпром" має намір купувати весь газ, який захоче експортувати Азербайджан.

Про це заявив голова правління газового концерну Олексій Міллер.

Раніше офіційний Баку, якого не влаштовує позиція Туреччини з питання транзиту азербайджанського газу в ЄС, вже заявляв, що готовий переорієнтувати поставки газу, відмовившись від ролі головного енергетичного союзника Брюсселя в Каспійському регіоні.

Нагадаємо, Азербайджан вважається потенційним постачальником сировини для конкурує з російським газопроводом "Південний потік" європейського проекту Nabucco.

В Азербайджані "Газпром" претендує на газ з морського родовища Шах-Деніз із запасами в 1,3 трильйона кубометрів. Це ж родовище в ЄС розглядають як ресурсної бази для Nabucco.

У жовтні 2009 року "Газпром" підписав контракт на покупку в Азербайджану до 500 мільйонів кубометрів газу в 2010 році. Перед самим Новим роком в Держнафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) сказали, що сторони домовилися подвоїти поставки.

Російська компанія вже початку закупівлі палива в Азербайджані, відзначивши, що в договорах із ДНКАР не встановлена верхня межа обсягів закупівлі газу.

Анкара вимагає, щоб ДНКАР продовжувала продавати їй газ за нижчими цінами, що не влаштовує Баку. Протиріччя двох країн грають на руку Москві, оскільки підривають позиції проекту Nabucco в Каспійському регіоні.

У жовтні минулого року президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Туреччина завела переговори по газу в глухий кут, а також пригрозив продати газ Росії та Ірану.

Баку також може приєднатися до проекту газопроводу із Туркменістану через Узбекистан і Казахстан до Китаю, зростаюча економіка якого вимагає все більше енергоресурсів.

У грудні 2009 року Росія оголосила про істотне зниження закупівель у найбільшого каспійського газовидобувача - Туркменії, яка тепер переорієнтовує постачання палива на Китай і Іран. Ашхабад, який також міг би стати потенційним постачальником газу для Nabucco, також буде продавати весь вільний газ до Росії.

Розвідані запаси газу в Азербайджані становлять 1,5 трильйона кубометрів газу. При цьому в 2007 році країна добувала лише 10,3 мільярда кубометрів.

Читайте також:

"Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу" за грудневий газ

"Нафтогаз" підвищив ціни на транзит нафти, щоб платити за газ

Білорусь заплатить за російський газ менше України

У Росії визнали, що Україна не здійснювала несанкціонованого відбору газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: