"Газпром" має намір подати до суду на Білорусь

Білорусь оплачувала газ за середньорічною ціною 150 доларів при контрактній ціні 210, але юридично ці домовленості не оформлені.

Росія може пред'явити офіційному Мінську регресивний позов у зв'язку з розрахунками за газ у I кварталі, вважає радник з економічних питань посольства РФ у Білорусі Андрій Кузнєцов.

"Теоретично може виникнути ситуація регресивного позову з боку "Газпрому" до "Бєлтрансгазу" у зв'язку з неповною оплатою за газ у I кварталі. Теоретично така загроза є, це питання не зняте з повістки", - заявив Кузнєцов.

Він пояснив, що позов може бути пред'явлено російською стороною у випадку, якщо органи фінконтролю РФ висунуть претензії до "Газпрому" з приводу виручки за поставлений до Білорусі в I кварталі газ. Дипломат нагадав, що, відповідно до усної домовленості керівників двох країн, Білорусь у I кварталі 2009 року оплачувала газ з розрахунку середньорічної ціни - близько 150 доларів за тисячу кубометрів при контрактній ціні 210 доларів на цей період.

В той же час, "юридично ці домовленості жодним чином оформлені не були", - підкреслив Кузнєцов.

"Є контракт, і якщо одна із сторін не пішла на його коректування, то це означає, що вона не згодна з даними пропозиціями. В цьому випадку друга сторона ("Бєлтрансгаз") не може вважати питання узгодженим", - зазначив він.

Кузнєцов також нагадав, що "Газпром", з метою компенсації перевищення фактичної ціни I кварталу в порівнянні з середньорічною, авансом заплатив 250 млн доларів за транзит газу по території Білорусі. "Цих коштів було достатньо, щоб покрити перевищення ціни в I і II кварталах щодо середньорічної ціни", - вважає він.

На його думку, "суб'єкти господарювання повинні розібратися з цією ситуацією. Тут немає ніякої політики, але є питання пошани до законодавства однієї та іншої країни".

Коментуючи вірогідність пред'явлення регресивного позову, Кузнєцов підкреслив, що це "залежить від білоруської сторони". "Я думаю, що краще це (провести розрахунки за газ) зробити відповідно до контракту", - сказав представник посольства.

Як повідомлялося, за даними Білстату, Білорусь у I кварталі 2009 року імпортувала 3454,2 млн кубометрів природного газу, що на 44,6% менше в порівнянні з I кварталом 2008 року. Середня ціна імпорту газу в I кварталі 2009 року склала 213 за 1 тис. кубометрів, що на 76,1% більше в порівнянні з I кварталом 2008 року.

Перший віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко заявляв, що Білорусь в I кварталі повністю виконала свої зобов'язання щодо оплати газу виходячи із середньорічної розрахункової ціни - 150 за 1 тис. кубометрів.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін 28 травня на засіданні Союзного Радміну в Мінську публічно підтвердив домовленості про оплату Білоруссю газу за середньорічною ціною.

Читайте також:

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Білорусь готова закрити кордони з Росією

Україна та Білорусь взаємно скасували всі торгові обмеження

Обама ще на рік арештував власність білоруських чиновників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: