"Газпром" очікують мільйонні штрафи

Через газову війну "Газпром" може отримати судові позови на багатомільйонні штрафи.

Газова війна з Україною загрожує "Газпрому" багатомільйонними позовами від споживачів у Європі. Європейські партнери концерну виставляють в останні дні завищені заявки на поставки їм російського газу. Їхній розрахунок простий, за контрактами "Газпром" зобов'язаний сплатити штраф у разі недопостачання у розмірі 5% ціни непоставленого газу.

Втім, позови до компанії про стягнення штрафів можуть бути відкладені до вирішення проблем з транзитом через Україну. Зокрема, до цього закликав споживачів міністр енергетики Австрії Райнхольд Міттерленер.

Сума недопостачання до Європи оцінюється на сьогодні приблизно в 500 млн. дол. Газова суперечка ще не закінчилася, так що ця сума істотно зросте, як і претензії зі сторони споживачів. Європейські партнери, розуміючи, що "Газпром" все одно не задовольнить їхні заявки, вимагають від нього максимальних об'ємів поставок і розраховують одержати від російської компанії відповідний штраф. За умоами контрактів, санкції складають 5% суми недопостачі, яка в даний час обчислюється приблизно 200 млн. кубометрів на добу.

У "Газпромі" не коментують повідомлення, що з'явилися, і не розкривають умови контрактів.

Нагадаємо, раніше "Газпром" закликав європейські країни подати до суду на Україну через припинення транзиту російського газу. Першою це зробила газова компанія з Угорщини. Вона звинуватила "Нафтогаз" у тому, що він не постачав угорській фірмі природний газ, який надходив з Росії через Україну для Угорщини і що частково зберігався в українських газосховищах, і при цьому "розпоряджався чужим газом як власним".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: