"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

Росія почне постачати третину газу до Європи після 2015 року, коли буде введений в дію "Південний потік".

Після введення в дію "Південного потоку" у 2015 році російський "Газпром" забезпечуватиме більше третини загального об'єму постачань газу до Європи.

Про це заявив глава компанії Олексій Міллер, виступаючи на зборах акціонерів.

Міллер розповів і про інші плани експансії до Європи. Зокрема, він заявив, що до 2011 року "Газпром" займе до 10% газового ринку Великобританії.

При цьому глава найбільшої російської компанії відзначив, що прагнення Європи диверсифікувати джерела постачань газу "не повинно перетворюватися на фетиш".

"Диверсифікація в збиток взаєминам з традиційними постачальниками може привести до парадоксального результату. Диверсифікації буде більше, а стабільності менше", - відзначив Міллер.

Росія вважається одним з основних постачальників нафті і газу на європейський ринок. За даними Міжнародного енергетичного агентства, доля "Газпрому" на європейському ринку в першому кварталі 2009 року знизилася до 16%. Влітку 2008 його частка доходила до 31%. Європейський Союз прагне диверсифікувати постачання, щоб уникнути дуже сильного впливу "Газпрому". На прагнення ЄС вплинули і численні конфлікти "Газпрому" і України, через які безперебійний транзит палива в ЄС виявився під загрозою.

"Газпром" протягом наступного десятиліття планує побудувати два великих газопроводи до Європи - "Північного потоку" і "Південного потоку". Вони дозволять понизити залежність Росії від країн-транзитерів. "Північний потік" і "Південний потік". Вони дозволять понизити залежність Росії від країн-транзитерів. "Північний потік" повинен пройти по дну Балтійського моря, а "Південний" - по дну Чорного.

Багато країн, які мають вихід до Балтійського моря, виступають проти будівництва газопроводу, пропонуючи провести його по суші. Вони опасаються за екологію Балтійського моря. У "Газпромі" не раз заявляли, що "Північний потік" є екологічно безпечним проектом.

Нагадаємо також, що "Газпром" відмовився переглядати газові контракти з Україною.

На внесенні змін і доповнень в угоди про постачання і транзит природного газу наполягав президент Віктор Ющенко.

Раніше заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Мєдвєдєв заявив, що Росія відмовилася зберігати свій газ в українських ПСГ через ненадійність. Зокрема, за його словами, близько 8 млрд кубометрів газу зникли з українських підземних сховищ.

Голова російського уряду Володимир Путін заявляв, що Україні нема чим платити за газ. "Наступний платіж - 7 липня. Постійно отримуємо сигнали про те, що платити нічим. Це ставить нас і споживачів в Європі в дуже складне положення", - зазначив Путін.

Читайте також:

СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви змінювати газові контракти

Росія радить Україні платити за газ за рахунок золотовалютних запасів

Тимошенко порадила "Газпрому" не розкидатись гучними заявами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: