"Газпром" переорієнтовується на ціну нафти в 25 доларів

Раніше "Газпром" розрахував бюджет, виходячи з прогнозної ціни нафти 50 дол. за барель нафти.

Контрольована державою російська компанія "Газпром" має намір скоротити інвестпрограму на 2009 р., виходячи з прогнозної ціни нафти 25 дол. за барель, пише російська газета "Коммерсант".

Зокрема, рада директорів "Газпрому" розглядає новий варіант бюджету компанії, в якому планується скоротити інвестиції з раніше затверджених 920,5 млрд. рублів до 713 млрд. рублів.

Раніше затверджений бюджет компанії був розрахований, виходячи з прогнозної ціни нафти 50 дол. за барель нафти марки Brent.

"Газпром" планує зберегти всі розпочаті раніше інвестпроекти, але відмовляється починати нові. Одним з найбільших проектів "Газпрому" є будівництво газопроводу Nord Stream в обхід України по дну Балтійського моря.

Зміни до бюджету компанія планує внести за підсумками уточненого балансу газу на 2009 рік в березні або за підсумками першого кварталу в квітні.

При очікуваному скороченні споживання газу в Європі в "Газпромі" очікують збільшення експортної виручки на 500 млрд. рублів через зростання долара.

Ціна газу для споживачів в Європі прив'язана до ціни нафти і нафтопродуктів. Уряд РФ перераховує бюджет країни виходячи з очікуваної ціни нафти 41 дол. за барель. Напередодні барель нафти марки Brent коштував 40,4 дол.

Для України відповідно до договору, підписаним НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" в січні, в 2009 р. ціна російського газу складе в середньому 360 дол. за 1 тис. куб м.

Читайте також:

"Нафтогаз " підготував фінплан на 2009 рік

"Газпром" влаштує собі день України

Борг "Нафтогазу" складає менше мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: