"Газпром" підтримав Фірташа в суперечці з "Нафтогазом"

Суть позовів – повернути заборгованість "Нафтогазу" за спожитий Україною в 2008 році газ, а також транспортувати до кордону з Польщею до 11,5 млрд. кубометрів газу.

У Стокгольмському арбітражному суді 24 березня заслуховували позиції сторін щодо позовів RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України" про стягнення понад 600 млн. доларів і поверненні газу зі сховищ України ще на 3 млрд. доларів. Розгляд позовів відбудеться наприкінці травня.

Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в "Газпромі".

"Суд об’єднав кілька позовів в одне провадження. Суть їх полягає в тому, щоб повернути заборгованість "Нафтогазу" в обсязі понад 600 млн. доларів за газ, спожитий Україною в 2008 році, а також примусити НАК підняти зі сховищ і транспортувати до кордону з Польщею до 11,5 млрд. кубометрів газу", - повідомив співрозмовник.

Прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський підтвердив, що попереднє засідання суду пройшло, але від коментарів відмовився.

Директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін з урахуванням падіння цін на газ в II кварталі 2009 року оцінює другий позов в грошовому еквіваленті в 3 млрд. доларів.

Водночас джерело, близьке до Дмитра Фірташа, уточнило, що на засіданні суду "Газпром" підтримав вимоги RUE.

Зміну позиції монополії, яка звинуватила трейдера в розпалюванні газової війни Росії і України на початку року, співрозмовник видання пояснює тим, що 23 березня була підписана газова декларація між ЄС і Україною, в якій міститься ініціатива покупців купувати весь російський газ на російсько-українському кордоні. Цей документ викликав жорстку критику з боку Москви.

Втім, Україна і без того вже готова піти назустріч Росії. Як розповіло джерело в апараті прем`єр-міністра України, наміри Юлії Тимошенко залучити інвестиції на модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) не були підтримані в Токіо.

"Японці в ході переговорів старанно уникали теми інвестицій в модернізацію ГТС України, хоч і запропонували допомогти своїми фахівцями", - повідомив співрозмовник.

Нагадаємо, 26 березня міністр економіки України Богдан Данилишин повідомив, що Японія розглядає можливість надання Україні кредиту у 5 мільярдів доларів США.

Як повідомляв ТСН.ua, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію про модернізацію газотранспортної системи. У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення.

Російський прем`єр Володимир Путін заявив, що Росія перегляне принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться.

В свою чергу президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив про тимчасове припинення спілкування з Україною на міжурядовому рівні.

Читайте також:

Росія звинуватила Україну в порушенні "газової дружби"

Українське МЗС вважає реакцію Росії щодо ГТС емоційною

Росія збирається покарати Україну і Європу

Тимошенко заспокоїла: Росія прикладеться до української труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: