Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" спростував поновлення арешту акцій "Північного потоку-2" судом у Швейцарії

У "Нафтогазі" вже відреагували на заяву російського монополіста, назвавши її "маніпуляцією та підміною понять".

Інформація про відновлення судом Швейцарії арешту акцій "Північного потоку" і "Північного потоку-2", що належать ПАТ "Газпром", не відповідає дійсності.

Про це з посиланням на прес-службу російської компанії пише "Интерфакс".

"Заява "Нафтогазу України" про те, що суд кантону Цуг (Швейцарія) поновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, не відповідає дійсності. Швейцарський суд 29 червня 2018 року призупинив дію виключення акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG зі складених приставами сертифікатів про накладення забезпечувальних заходів на активи "Газпрому" в цих компаніях. Виключення акцій призупинено на термін розгляду заяви "Нафтогазу України" про оскарження дій судових приставів", - запевнили у "Газпромі".

За даними компанії, після відвідин офісів "Північний потік" та "Північний потік-2" судові пристави кантону Цуг дійшли висновку, що акції цих компаній не перебувають у їхніх офісах, таким чином арешт акцій неможливий, і виключили їх із сертифікатів про накладення забезпечувальних заходів", - додали у "Газпромі".

Своєю чергою у НАК "Нафтогаз" пояснили, що суд наклав арешт, після чого виконавча служба викреслила акції з переліку арештованого майна, оскільки у "Газпромі" запевнили, що вони перебувають поза межами кантону Цуг. Згодом рішенням Вищого суду було скасовано виключення акцій, і суд поновив арешт.

"Газпром" свідомо маніпулює словами і підмінює поняття. Вищий суд швейцарського кантону Цуг призупинив дію рішення місцевого органу зі стягнення боргів про виключення акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG з переліку арештованого майна. Фактично рішення суду означає відновлення арешту на період щонайменше до моменту ухвалення судом рішення щодо скарги "Нафтогазу" на рішення органу зі стягнення боргів", - резюмували у НАК.

Одна і та ж новина від різних ЗМІ: Блумберг: Газпром каже, що акції Північних потоків повернули до переліку...

Опубликовано Нафтогаз України - Naftogaz Четверг, 5 июля 2018 г.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

4 липня у "Нафтогазі" повідомили, що суд у Швейцарії відновив арешт акцій "Північного потоку-2", що належать "Газпрому".

Залиште свій коментар

Вибір редакції