“Газпром” вдвічі зменшив обсяг поставок газу до Німеччини через пожежу на російському заводі

“Газпром” вдвічі зменшив обсяг поставок газу до Німеччини через пожежу на російському заводі

ТСН.ua

Транзит через Україну, можливо, також знижується.

Через пожежу, яка виникла заводі в російському місті Уренгой було значно знижено транзит  газопроводом “Ямал — Європа”. Про це повідомляє “Интерфакс” із посиланням на дані німецького газотранспортного оператора Gascade.

Станом на четвер, 5 серпня, о 18.00 за московським часом поставки газу на вході в газотранспортну систему Німеччини становили 2,1 млн кубометрів на годину. Після цього відбулося різке зниження - до 1 млн кубометрів на годину. 

Причиною цього в “Газпромі” називають аварійну ситуацію, яка трапилася в ніч на четвер на установці деетанізаціі конденсату першої черги Уренгойського заводу. В результаті пожежі, яка супроводжувала аварію, була тимчасово припинено поставку нафтогазоконденсатної суміші на Сургутський завод зі стабілізації конденсату. Постраждалих внаслідок аварії немає.

В Уренгої бере початок центральний газотранспортний коридор, який у центральній частині РФ розгалужується на білоруський і український напрямки. 

Транзит російського газу через Україну, можливо, теж знижується. За даними словацького оператора Eustream, станом на 20.20 за московським часом 5 серпня із України в словацьку систему надійшло близько 44 млн кубометрів. Це майже вдвічі менше, ніж у попередні дні, коли через Україну було поставлено 81 млн кубометрів.

Поставки “Північним потоком” залишаються стабільними.

Нагадаємо, раніше, коментуючи домовленість США і ФРН щодо "Північного потоку-2", заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко назвав умову, за якої після 2024 року транзит російського газу територією України буде збережено.

Наступна публікація