“Газпром” вдвічі зменшив обсяг поставок газу до Німеччини через пожежу на російському заводі

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
1289
Поділитись:
WhatsApp
Viber
“Газпром” вдвічі зменшив обсяг поставок газу до Німеччини через пожежу на російському заводі

Фото: ТСН.ua

Транзит через Україну, можливо, також знижується.

Через пожежу, яка виникла заводі в російському місті Уренгой було значно знижено транзит  газопроводом “Ямал — Європа”. Про це повідомляє “Интерфакс” із посиланням на дані німецького газотранспортного оператора Gascade.

Станом на четвер, 5 серпня, о 18.00 за московським часом поставки газу на вході в газотранспортну систему Німеччини становили 2,1 млн кубометрів на годину. Після цього відбулося різке зниження - до 1 млн кубометрів на годину. 

Причиною цього в “Газпромі” називають аварійну ситуацію, яка трапилася в ніч на четвер на установці деетанізаціі конденсату першої черги Уренгойського заводу. В результаті пожежі, яка супроводжувала аварію, була тимчасово припинено поставку нафтогазоконденсатної суміші на Сургутський завод зі стабілізації конденсату. Постраждалих внаслідок аварії немає.

В Уренгої бере початок центральний газотранспортний коридор, який у центральній частині РФ розгалужується на білоруський і український напрямки. 

Транзит російського газу через Україну, можливо, теж знижується. За даними словацького оператора Eustream, станом на 20.20 за московським часом 5 серпня із України в словацьку систему надійшло близько 44 млн кубометрів. Це майже вдвічі менше, ніж у попередні дні, коли через Україну було поставлено 81 млн кубометрів.

Поставки “Північним потоком” залишаються стабільними.

Нагадаємо, раніше, коментуючи домовленість США і ФРН щодо "Північного потоку-2", заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко назвав умову, за якої після 2024 року транзит російського газу територією України буде збережено.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
1289
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація