"Газпром" вмовив французів долучитися до "Південного потоку"

Французька компанія може одержати 10% у South Stream, яка керує проектом газогону.

Французька компанія Electricite de France (EdF) може увійти до проекту газогону "Південний потік".

Входження компанії стало однієї з основних тем на переговорах між прем'єр-міністрами Росії і Франції Володимиром Путіним і Франсуа Фійоном, що відбулися 14 вересня.

За даними анонімних джерел в "Газпромі" і уряді, французи можуть одержати до 10% в управляючій проектом "Південного потоку" компанії South Stream. Зараз вона на паритетних засадах належить "Газпрому" й італійській Eni.

Переговори про входження французької компанії в "Південний потік" почалися ще півроку тому, проте тільки минулого тижня меморандум про співпрацю між "Газпромом" і EdF був парафований. Коли він буде підписаний, поки невідомо: джерела видання вважають, що це може бути зроблено в рамках візиту глави "Газпрому" Олексія Міллера до Франції наприкінці вересня.

У обмін на входження в "Південний потік" Франція планує укласти довгострокові контракти на поставку газу для електростанцій EdF, зокрема, в Італії та Угорщині.

Росія найближчим часом планує побудувати два масштабні газопроводи в Європі: "Південний потік", який пройде по дну Чорного моря до Болгарії, Сербії, Угорщини, Австрії, Італії та Греції, і "Північний потік" по дну Балтійського моря до Німеччини.

Раніше повідомлялося, що французи претендують на входження і в "Північний потік": восени 2009 року місцева GDF Suez повинна купити дев'ять відсотків компанії Nord Stream.

EdF спочатку планувала брати участь в газопроводі Nabucco (проекті, який повинен забезпечити Європу середньоазіатським газом в обхід Росії), проте акціонери проекту віддали перевагу над французами німецькій RWE. Саме Nabucco вважається головним конкурентом "Південного потоку".

Французька компанія поки не брала участь в крупних проектах в Росії, хоча і хотіла це зробити. Зокрема, французька компанія вела переговори про покупку чверті "Інтер РАО ЕЕС", а потім і ОГК-1. Проте жодна з угод не відбулась.

EdF - одна з найбільших електроенергетичних компаній світу. Велику частину її електростанцій є атомними. Компанія на 84,66% належить французькому уряду.

"Південний потік" потужністю в 47-63 мільярди кубометрів газу в рік Росія планує добудувати до 2013 року. Проте на шляху проекту можуть виникнути різноманітні політичні складнощі - зокрема, в липні 2009 року Болгарія оголосила тимчасовий мораторій на всі енергетичні операції з Росією.

Читайте також:

Ющенко поїхав до Туркменії по газ

Хорватія запропонувала прокласти "Південний потік" через її територію

Газопровід "Південний потік" пройде через Туреччину

"Газпром" побудує в Німеччині "антикризове" газосховище

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: