Брати Заславські отримали умовний строк за шпигунство проти "Газпрому"

Московський суд визнав братів Заславських винними у шпигунстві проти "Газпрому". Їх засудили до року ув'язнення умовно.

За незаконний збір закритої комерційної інформації про російський концерн "Газпром" у Москві засуджено двох братів - Іллю і Олександра Заславського.

Вирок росіянам виніс Тверський районний суд Москви, повідомило 7 травня ФСБ. Їх визнали винними у замаху на незаконне отримання відомостей, які становлять комерційну таємницю, та призначили покарання - позбавлення волі на один рік умовно з випробувальним терміном два роки.

За словами представників ФСБ, це перший прецедент застосування відповідної статті російського кримінального кодексу.

Засуджені - співробітники англійської компанії і Британської ради. Один з братів був співробітником англійської частини компанії "ТНК BP Менеджмент", а інший очолював проект Британської ради "Клуб випускників". За інформацією російських ЗМІ, брати є одночасно громадянами Росії та США.

5 березня 2008 року до ФСБ Росії звернувся співробітник одного з режимних підприємств нафтогазового комплексу країни із заявою про те, що брати Заславські "наполегливо схиляють його до передачі їм за грошову винагороду закритої інформації, яка становить комерційну таємницю ВАТ "Газпром".

12 березня при спробі отримання закритих відомостей Заславські були затримані. Слідчим управлінням ФСБ було порушено кримінальну справу.

За даними ФСБ, секретна інформація, яку намагалися купити брати Заславські, була потрібна деяким іноземних нафтовим і газовим компаніям. Їх метою було отримати переваги перед російськими конкурентами, зокрема на ринках країн СНД.

Читайте також:

"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

Грузинські спецслужби викрили шпигуна у штаб-квартирі НАТО

В Росії упіймали грузинського шпигуна з українським паспортом

Вчений намагався вивезти з України секретні матеріали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: