"Газпром" зайняв місце RosUkrEnergo в Угорщині

Угорська компанія відмовилася від послуг RosUkrEnergo на користь російського "Газпрому".

Угорська енергетична компанія EMFESZ відмовилася від закупівлі газу в швейцарського трейдера RosUkrEnergo.

Тепер EMFESZ, яка забезпечує газом чверть угорського ринку, купуватиме паливо в компанії RosGas, яку, за даними EMFESZ, контролює російський "Газпром". Раніше про компанію RosGas нічого відомо не було.

EMFESZ через Group DF контролює підприємець Дмитро Фірташ, який одночасно є і співвласником RosUkrEnergo. Ще 50% Rosukrenergo належить "Газпрому".

У квітні стало відомо, що "Газпром" веде переговори з EMFESZ про укладення контракту замість RosUkrEnergo, хоча раніше звинувачував EMFESZ в незаконному відбиранні газу. Варто відзначити, що контракт RosUkrEnergo і EMFESZ був поміщений до 2015 року. Договір передбачає постачання трьох мільярдів кубометрів газу на рік.

Проте з січня RosUkrEnergo не може виконувати цей договір. "Газпром" більше не поставляє компанії газ, а 11 мільярдів кубометрів газу RosUkrEnergo в українських підземних сховищах переоформив на себе "Нафтогаз України" в рахунок боргу швейцарської компанії на 1,7 мільярда доларів. Rosukrenergo стверджує, що дії Нафтогазу" були незаконні, але забрати газ з сховищ не може.

У лютому "Газпром" поскаржився на EMFESZ в Угорське енергетичне управління (УЕУ), звинувативши його в незаконному імпорті свого газу. Зараз УЕУ продовжує вивчення цієї скарги. EMFESZ, посилаючись на контракт з RosUkrEnergo, відбирала паливо з труби, по якій "Газпром" експортував газ до Угорщини з України.

На початку 2009 року, під час російсько-українського газового конфлікту, коли "Газпром" не постачав паливо до Європи транзитом через Україну, компанія EMFESZ подала до суду на "Нафтогаз України" за зрив постачань. Крім того, вона ж першою в ЄС оформила скаргу на Україну.

Після того, як конфлікт був завершений, швейцарський трейдер RosUkrEnergo був виключений з схеми постачань палива з Росії на Україну. При цьому саме цю компанію офіційно звинуватили в російсько-українському газовому конфлікті. Зараз в RosUkrEnergo ще залишилися контракти з низкою країн в Європі, проте зобов'язання за ними виконати компанія не може через відсутність власного палива.

Читайте також:

Секретаріат президента боїться гніву "Газпрому"

Європа змінює умови купівлі російського газу

"Нафтогаз" обіцяє без проблем розрахуватися з "Газпромом"

Компанія RosUkrEnergo винна "Газпрому" півмільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: