"Газпром" запропонував Туркменії знизити ціну на газ

Через падіння попиту на газ в Україні та європейських країнах, Москва просить Туркменію зменшити обсяги або вартість газу.

Російський газовий монополіст "Газпром" запропонував Туркменії або зменшити обсяги газу, які купуються російською стороною, або знизити його ціну. До такого кроку Москву примусило падіння попиту на газ на основних ринках.

"Туркменський газ купувався за такими цінами, за якими міг бути реалізований на європейському ринку. Тому якщо Європа газ не бере - ми сказали: шановні колеги, сьогодні нікуди ваш газ з вашою ціною реалізовувати. Або ми переглядаємо ціну, або обсяги", - пояснив заступник глави "Газпрому" Валерій Голубєв.

Він додав, що основний ринок постачання туркменського газу - це Україна, яка скоротила обсяги споживання на 40%, - це 22 млрд кубометрів газу. Також скоротили споживання багато європейських країн.

За словами Голубєва, рішення про повну зупинку подачі газу було ухвалене туркменською стороною: "Власне це було рішення туркменської сторони - зупинити повністю подачу газу, хоча ми вводили обмеження до рівня 27 млн. кубометрів щодобово".

"Думаю, що найближчим часом робота буде відновлена. Ми знайдемо розумні і взаємовигідні інтереси", - сказав Голубєв.

Раніше повідомлялося, що видобуток російського "Газпрому" вже в 2009 році може знизитися на 10% і скласти 495 млрд кубометрів. В четвертому кварталі минулого року збитки концерну склали 259,87 млрд рублів.

Читайте також:

Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Видобуток "Газпрому" впав до 26-річного мінімуму

Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: