"Газпром" звинуватив RosUkrEnergo в відборі газу для Польщі

Міллер заявив, що Польща недоотримує газ через діяльність RosUkrEnergo.

Недостатні постачання російського газу до Польщі пов'язані з діяльністю посередника RosUkrEnergo, заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Як відомо, 22 січня польська нафтогазова компанія PGNiG повідомила про те, що до Польщі на 20:00 за московським часом поступила тільки половина (7 мільйонів кубометрів газу на день) від необхідного обсягу. Для того, щоб забезпечити польських споживачів паливом, компанія отримала додаткові 7 мільйонів кубометрів газу на добу через пункт "Високе" на польсько-білоруському кордоні.

Коментарів від представників RosUkrEnergo поки що не поступало. Ця компанія, що наполовину належить "Газпрому", а наполовину - українським бізнесменам, згідно з досягнутими в січні між Росією і Україною домовленостями, виключалася зі схеми постачань російського газу безпосередньо для української сторони. Проте ці угоди не стосувалися експортних постачань фірми.

До 2009 року RosUkrEnergo купувала у "Газпрому" 60 мільярдів кубометрів газу на рік, після чого продавала трохи більше 50 мільярдів кубометрів "Нафтогазу України", а залишок експортувала в декілька європейських країн. "Нафтогаз" розраховувався з RosUkrEnergo, а RosUkrEnergo - з "Газпромом".

Після підписання російсько-українських угод про постачання і транзиті газу всі борги RosUkrEnergo перед "Газпромом" (близько 1,7 мільярдів доларів) були переведені на "Нафтогаз України". Останній розплатився з "Газпромом" після отримання від російської монополії авансового платежу за транзит.

Газовий конфлікт між Росією і Україною, що виник через невирішене питання про ціну транзиту і вартості газу для української сторони, привів до припинення постачань російського газу на територію декількох країн Європи. До Польщі, Угорщини, Сербії і ще декількох держав російський газ з 7 січня перестав поступати повністю. Постачання відновилися тільки 20 січня.

Читайте також:

Москва продала борги Фірташа Україні

Фірташ готує судовий позов до "Газпрому"

Фірташ не заслужив орден із рук Ющенка


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: