Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генасамблея ООН вимагає від Росії вивести свої війська з Придністров'я

Одним зі співавторів резолюції є Україна.

Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, відповідно до якої вимагає від Російської Федерації вивести свої війська з Придністров'я – невизнаної республіки на території Молдови.

Україна є одним зі співавторів відповідної резолюції Генасамблеї ООН про повне та безумовне виведення іноземних військ з території Республіки Молдова.

"Йдеться про вимогу до Росії вивести її війська з регіону Придністров’я, які перебувають там без дозволу офіційної влади та всупереч конституції Молдови. Закликаємо РФ до негайної імплементації схваленої резолюції, а також виконання інших міжнародних зобов’язань у рамках придністровського врегулювання. Українська сторона послідовно виступає за відновлення суверенітету і територіальної цілісності Молдови, а також рішуче засуджує агресивну політику Росії стосовно її сусідів. Україні як нікому іншому добре відомі ведмежі обійми "руского міра", який окупував Крим і Донбас", - говориться в заяві постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.

Росія намагалася заблокувати резолюції, але це в неї не вийшло.

"Генеральна Асамблея, попри відчайдушні спроби російської сторони заблокувати проект резолюції, в черговий раз підтвердила порушення РФ Статуту ООН та інших норм міжнародного права. Це сприятиме притягненню кремлівського режиму до відповідальності за скоєні злочини не лише в Молдові, а й в Україні та інших частинах світу. Зі свого боку, разом з партнерами ми будемо продовжувати активно використовувати інструменти ООН з метою просування інтересів України, насамперед деокупації Криму та протидії збройній агресії Росії на Донбасі", - ідеться в коментарі.

Нагадаємо, Молдова вимагає вивести російські війська з Придністров'я і готова домовитися, щоб озброєння і боєприпаси відправили через коридор на території України. Своєю чергою представник РФ пояснив неможливість вивезти озброєння через Україну, враховуючи складну ситуацію в країні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції