Генерал киргизької міліції: найманці Бакієва в Оші не воювали

Колишній начальник міліції Ошської області заявив, що під час міжетнічних зіткнень мирне населення "поливали одне одного з автоматів", а найманих військових у сутичках не було.

Екс-глава УВС Ошської області Киргизії генерал-майор Омурбек, який напередодні несподівано подав у відставку, заявив, що найманці не воювали в Оші.

За його словами, під час міжетнічних зіткнень в Киргизії, ніяких третіх сил не було.

"Якби брали участь найманці, тактика бойових дій була б зовсім іншою. Наносилися б окремі удари із застосуванням вибухових засобів по стратегічних об'єктах, адміністративним будівлям. У першу чергу вивели б з ладу життєво важливі об'єкти. А снайпери працювали б по відстрілу представників влади, лідерів протиборчих сторін. Тут же спалювали будинку і поливали з автоматів один одного. Йшла звичайна партизанська війна, із застосуванням усіх підручних засобів - ножів, сокир, пік", - розповів екс-голова Ошської міліції.

"Стріляли всі, крім жінок і дітей Обидві сторони були непогано озброєні. Автомати, кулемети, пістолети вилучалися ними у військових і співробітників міліції. Як не дивно, ті розлучалися зі своєю зброєю практично без опору і жалю. Скажу більше: здача військового арсеналу часто проходила добровільно", - заявив Суваналієв.

За його словами, ватажками стали лідери діаспор. У підпорядкуванні в них знаходилися польові командири з числа колишніх офіцерів спецслужб, військових.

Суваналієв, який був призначений головою Ошського УВС 12 червня, одразу після початку зіткнень на півдні, вважає, що саме йому вдалося припинити кровопролиття в Оші. Але 20 червня він подав у відставу, бо не хоче стати в очах населення "співучасником і провідником згубної політики, яка може викликати ще більш страшні потрясіння".

"Я, та й багато інші політики, експерти переглядали до тимчасового уряду з проханням не проводити намічений на 27 червня референдум.... У південних областях населення і чути не хоче про референдум. Людям сьогодні не до політики. Киргизи та узбеки ще нескоро сядуть за один стіл", - пояснив Суваналієв.

Як відомо, в червні на півдні Киргизії почалися міжетнічні зіткнення між киргизами та узбеками, за деякими даними, спровоковані найманцями. Їх жертвами яких за офіційними даними стали більше 210 людей, за неофіційними – майже 2 тисячі.

Попри загибель людей, влада вирішила не відкладати референдум (на якому планується ухвалити нову конституцію, а також підтвердити повноваження тимчасового президента Рози Отунбаєвої), призначений на 27 червня.

Читайте також:

Киргизія готується до нового перевороту 22 червня

Киргизькі силовики влаштували зачистку в населеному узбеками селі

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: