General Motors ліквідує класичний бренд Pontiac

У рамках запобігання банкрутству корпорація General Motors вирішила закрити один зі своїх найлегендарніших брендів.

Найбільший автоконцерн США General Motors, який знаходиться на грані банкрутства, оголосив про новий план реструктуризації компанії, який передбачає ліквідацію бренду Pontiac до кінця 2010 року.

Автоконцерн має намір сфокусуватися на чотирьох основних брендах в США - Chevrolet, Cadillac, Buick і GMC.

Скороченню підлягає і кількість моделей автомобілів: у 2010 році їх буде 34, що на 29% менше, ніж в 2008 році, коли клієнтам було запропоновано на вибір 48 моделей. Ця стратегія дозволить компанії зосередитися на поліпшенні якості продуктів, які випускаються, і забезпечить вищу конкурентоспроможність моделей, вважають в GM.

Такі дані містяться в оприлюдненому сьогодні, 27 квітня, прес-релізі компанії.

В рамках реструктуризації планується також до 2010 року скоротити 21 тисячу погодинних працівників до 2010 року і закрити 13 з 47 заводів.

Нагадаємо, сьогодні GM запропонував своїм кредиторам погодитися на обмін боргових зобов'язань в обсязі 27 млрд дол. на акції компанії. В іншому випадку, згідно з заявою, компанія оголосить про банкрутство.

GM пропонує конвертувати кожну частину кредитів, еквівалентну 1 тис дол., в 225 акцій компанії з урахуванням набігаючих відсотків, які будуть виплачені готівкою. Успішне завершення такої операції дозволить GM понизити загальний обсяг боргових зобов'язань перед утримувачами облігацій, Міністерством фінансів США і іншими кредиторами, принаймні, на 44 млрд дол. При цьому утримувачі облігацій в результаті обміну отримають 10% в компанії.

Перші автомобілі під маркою Pontiac були продані в 1926 р. Пік популярності цих машин припав на 1960-1970 роки, і останніми роками General Motors безуспішно намагався повернути бренду минулу славу.

До 1 червня цього року General Motors повинен представити владі США остаточний план довгострокового виживання. Якщо бізнес-план GM видасться владі незадовільним, компанія буде оголошена банкрутом.

Читайте також:

General Motors отримав від уряду США 2-мільярдну допомогу

Toyota відкликає майже 260 тис. китайських Camry

Volkswagen готується поглинути Porsche

General Motors до літа оголосить про банкрутство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: