Генерал США розповів про кошмар війни

Колишній командувач американськими силами в Іраку генерал-лейтенант Рікардо Санчес критикує операцію США в Іраку.

Колишній командувач американськими силами в Іраку генерал-лейтенант Рікардо Санчес критикує операцію США в Іраку. "Ніяких сумнівів, що Америка переживає кошмар, кінця якому не видно", - заявив він.

Причина такого становища, на думку колишнього командувача - політичні прорахунки після скидання Саддама Хусейна і помилки американців, які трапляються досі.

Останні стратегічні рішення Пентагону по Іраку, зокрема, про відправку додаткових 30 тис. військовослужбовців, Санчес назвав "відчайдушною спробою" поправити помилкову політику багатьох років.

При цьому Санчес утримався від звинувачень на адресу якого-небудь конкретного політика або відомства, відзначивши, що у США немає іншого виходу, як продовжувати там свою військову присутність.

Нагадаємо, Санчес залишив посаду командувача озброєними силами США в Іраку в липні 2004р. З тих пір він займається консультуванням представників командування. За деякими даними, його відставка була пов'язана з скандалом навколо знущань над військовополоненими у в'язниці "Абу-Грейб". Проте, згідно офіційної версії Пентагону, його відхід не має до цієї справи ніякого відношення. Згідно висновкам спеціальної комісії, Санчес був визнаний "невинним в зловживаннях, проте несе за них відповідальність".

Важке становище в країні признається й іракською стороною. Як заявив недавно прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Маліки, досягнення стабільності в його країні - тривалий процес, який взагалі може ніколи не завершитися, якщо не зупинити нелегальний потік зброї та грошей, а також розповсюдження тероризму і екстремізму в країні. Він додав, що продовження насильства в країні матиме "катастрофічні наслідки" для всього світу.

Що не може вселяти оптимізму прихильникам війни в Іраку, яких в США залишається все менше, - самі американські власті скептичні відносно встановлення порядку в країні. Так, в кінці серпня президент США Джордж Буш заявив, що національний уряд потерпів крах, не досягнувши своїх цілей, і народ Іраку повинен сам вирішити долю уряду. Таке формулювання з відсиланням до ініціативи рядових іракців побічно доводить неможливість США узяти ситуацію під контроль.

Про це ж свідчить і офіційне оголошення Джорджа Буша про початок виведення американських військ з Іраку. За словами президента США до найближчого Різдва 5 тис. 700 американських військовослужбовців опиняться вдома, і ще щонайменше 21 тис. 500 військовослужбовців будуть виведені з Іраку до липня 2008р.

На думку ж іракської сторони до кінця 2008р. з країни можуть бути виведені щонайменше 100 тис. американських військовослужбовців. Про це заявив 8 жовтня ц.р. президент Іраку Джаляль Талабані. Нагадаємо, що в даний час в Іраку дислоковані близько 165 тис. американських військовослужбовців.

Проте одночасно з планами Білого дому почати виведення військ з країни, Пентагон має намір в три рази збільшити запит до конгресу з фінансування військових кампаній в Іраку та Афганістані в 2008р. У документах міністерства оборони фігурує сума у розмірі 190 млрд. дол. Додаткові витрати потрібно на закупівлю нового бойового транспорту і модернізованої амуніції військовослужбовців, а також для зміцнення американських військових баз в Іраку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: