Генерал США звинуватив голландських солдатів-геїв у різні в Боснії

Колишній високопосадовець НАТО заявив, що в кривавій різанині у боснійському місті Срєбрєніца винні миротворці ООН, які були геями.

Відставний американський генерал Джон Шихан, який під час війни на Балканах обіймав високу посаду в НАТО, заявив, що кривава різанина в боснійському місті Срєбрєніца в 1995 році сталася через голландських солдатів-геїв.

У Нідерландах його заява викликала хвилю обурення. Міноборони країни назвало слова Шихана "повною нісенітницею".

Гучну заяв генерал зробив на сенатських слуханнях про те, чи дозволяти гомосексуалістам відкрито служити в армії США. Шихан як супротивник цього навів у приклад трагедію в Срєбрєніці. Місто було оголошене безпечною зоною під егідою ООН. Проте війська боснійських сербів зуміли захопити його і убили близько восьми тисяч мусульман, які жили там, - чоловіків і хлопчиків.

Як заявив генерал, голландський контингент, що відповідав за захист міста, не впорався із завданням через слабку силу духу і низьку мораль солдатів-геїв. За його словами, колишній начальник штабу армії Нідерландів сам казав йому, що "частиною проблеми", яка сприяла падінню Срєбрєніци, була присутність солдатів-геїв серед голландських миротворців.

Після закінчення холодної війни, наголосив генерал, європейські армії змінилися, вирішивши, що "більше не існує необхідності в активній боєготовності".

"Соціалізація" цього процесу, за словами Шихана, "включала в себе відкриту гомосексуальність".

Реакція міністерства оборони Нідерландів на ці слова виявилася дуже жорсткою.

"Дивно, що людина такого рівня може заявляти такий повний абсурд. Різанина в Срєбрєніці і участь солдатів ООН ретельно розслідувалася Нідерландами, міжнародними організаціями і Об'єднаними Націями. І ніхто не дійшов висновку про те, що сексуальна орієнтація солдатів відігравала якусь роль", - заявив представник відомства Рогер ван де Ветерінг.

Наразі геям, які не приховують своїх сексуальних вподобань, дозволяється служити в арміях кількох країн, у тому числі Австралії, Великобританії, Ізраїлю і Канади.

Читайте також:

США звинуватили Україну в утисках геїв

Сенатор-борець з геями зізнався у гомосексуалізмі

В американській армії дозволять служити геям

У Непалі вирішили створити "рай для геїв"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: