Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від захоплення до розчарування: як Трамп та Путін обмінюються компліментами

Вже 16 липня лідери США та Росії зможуть вперше поспілкуватись тет-а-тет.

У понеділок, 16 липня, в столиці Фінляндії Гельсінкі відбудеться довгоочікуваний саміт між президентами США та Росії. Трамп давно хотів цієї зустрічі, від якої його відмовляли радники, а для Путіна вона є стратегічно та геополітично важливою, щоб підтримувати міф про "відсутність міжнародної ізоляції Росії".

За весь час обидва лідери зберігали між собою такі стосунки, які неможливо описати як дружні або ворожі. Путін та Трамп намагались робити один одному компліменти, але ніколи не ототожнювали один одного із власними державами, оскільки Росія та США історично борються за світову гегемонію.

ТСН.ua зібрав підбірку найцікавіших цитат президентів Росії та США на адресу один одного.

Російський президент досить рідко дозволяє собі будь-які висловлювання стосовно Трампа. У разі відвертого негативу з його боку щодо Росії, він намагається відповідати не особисто американському президенту, а владі Сполучених Штатів.

Але ще під час президентських перегонів Путін досить щедро хвалив Трампа за його діяльність, тоді як весь світ перебував в очікуванні перемоги Хіларі Клінтон.

"Він яскрава дуже людина, талановита, без всяких сумнівів. Не наша справа визначати його переваги, це справа виборців США, але він абсолютний лідер президентських перегонів. Він говорить про те, що хоче перейти до іншого рівня відносин, більш щільного, глибокого рівня відносин з Росією, хіба ми можемо це не вітати? Звичайно, ми це вітаємо"

Вже після перемоги Трампа і початку звинувачень про його зв’язки з Росією, Путін, звичайно ж, заперечив це все. Після того, ще раз зробив Трампу комплімент.

"Оскільки він зміг досягти успіху в бізнесі, це говорить про те, що він людина розумна. А якщо розумна людина, то значить, він цілком і досить швидко усвідомить інший рівень відповідальності. Ми виходимо з того, що він буде діяти саме з цих позицій"

Однак після ракетного удару США по Сирії у 2017 році Путін свою риторику трохи змінив.

"Можна сказати, що рівень довіри на робочому рівні, особливо на військовому рівні, він не став кращим, а ймовірніше, деградував"

Наприкінці 2017 року на запитання, чому Путін не веде соцмережі як Трамп, російський президент назвав свого американського колегу "більш сучасною людиною", а також підкреслив, що він "швидко вчиться" як політик.

Трамп, Путін у В’єтнамі_8
Reuters
Президент Росії Володимир Путін та президент США Дональд Трамп

Зі свого боку Трамп ніколи не соромився обсипати російського президента компліментами.

"Якщо він називає мене яскравою особистістю, то я приймаю такий комплімент, окей? Якщо він говорить хороші речі про мене, я буду говорити хороші речі про нього. Він справжній лідер. Ви, звичайно, можете називати жахливим, що він твердо контролює країну. Але це інша система. Вона не обов'язково мені подобається. Але в цій системі він лідер, причому куди більший, ніж наш президент в своїй системі"

Найбільше запитань викликають намагання Трампа встановити дружбу з Путіним, у можливість якої він так щиро вірить.

"Я сподіваюся, що у нас будуть фантастичні стосунки. Це можливо. Можливо, цього і не буде. Подивимось що буде"

"Я думаю, що буду добре ладнати з Володимиром Путіним. Я просто так думаю".

Знайти відверту критику Путіна з боку президента США доволі важко, але інколи Трамп вдається і до такого, коли російський президент втручається у сферу геополітичних інтересів Штатів.

"Безліч загиблих, включно з жінками та дітьми, в результаті божевільної хімічної атаки в Сирії. Зона ураження блокована і оточена сирійською армією ... Особисто президент Путін, Росія і Іран несуть відповідальність за тварину Асада"

Напередодні спільного саміту у Гельсінкі Трамп вигадав нове визначення, як він буде називати російського президента.

"Я дійсно не можу сказати зараз (ким я бачу Путіна – другом чи ворогом). Наскільки я бачу - він конкурент"

Нагадаємо, у Гельсінкі 16 липня відбудеться російсько-американський саміт між президентом США Дональдом Трампом та президентом Росії Володимиром Путіним. Під час зустрічі вони планують обговорити Україну, Сирію та санкції проти РФ.

ВідеоНа зустрічі з Путіним Трамп збирається обговорити ситуацію в Сирії

Президент США під час зустрічі з російським колегою спробує домовитися з ним по Сирії. Мова йтиме про території, які контролюють підтримувані Америкою сирійські повстанці, і на які веде наступ армія Асада. Дональд Трамп може запропонувати передати ці землі сирійській владі в обмін на вільний вихід сил опозиції до інших регіонів. 

На зустрічі з Путіним Трамп збирається обговорити ситуацію в Сирії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції