Генпрокуратура покликала Березовського до Москви за грошима

Генпрокуратура РФ запропонувала Борису Березовському приїхати до Москви, щоб отримати інформацію про його активи, виявлені правоохоронними органами.

Генпрокуратура РФ запросила підприємця Бориса Березовського, заочно засудженого в Росії до 13 років позбавлення волі, приїхати до Москви, щоб отримати інформацію про його активи, виявлені правоохоронними органами. За словами представника наглядового відомства Марини Гриднєвої, бізнесмен також може скористатися випадком і дати свідчення про вчинені ним злочини.

16 вересня генпрокурор Росії Юрій Чайка оголосив, що правоохоронним органам відомо, де знаходяться активи Березовського на суму приблизно в 300 мільйонів доларів, і що Росія буде домагатися їх арешту в рахунок відшкодування заподіяної шкоди за позовами потерпілих.

У відповідь підприємець заявив російської редакції BBC News, що віддав перевагу б дізнатися від російської влади про свої активи дистанційно. Він пояснив, що не розповідає про свої активи саме тому, що вони можуть стати об'єктом судового переслідування. При цьому він висловив сумнів, що російській владі вдасться забрати його власність в британських судах.

Березовський був раніше визнаний винним у великих розкраданнях у компаній "Аерофлот" і "АвтоВАЗ". Чайка не уточнив розмір матеріальних претензій до бізнесмена, але нагадав, що "АвтоВАЗу" було завдано збитків у розмірі 60 мільярдів рублів. Сума збитку "Аерофлоту" оцінювалася в 214 мільйонів рублів. Тим часом 27 серпня стало відомо, що Швейцарія перерахувала російській авіакомпанії 53 мільйони швейцарських франків (приблизно 1,6 мільярда рублів), які були з 1999 року заморожені в банках цієї країни в рамках розслідування справи про шахрайство з експортною виручкою "Аерофлоту". Ці кошти, як повідомлялося, переводилися на рахунки компаній, за якими стояли Березовський та афілійовані з ним особи.

Генпрокуратура також нагадала, що відносно Березовського продовжується розслідування ще п'яти кримінальних справ. Підприємець пояснює своє переслідування політичними причинами, але в прокуратурі наполягають, що всі претензії до нього мають виключно кримінальне підґрунтя.

Березовський з початку 2000-х років проживає в Лондоні. Він має у Великобританії статус політичного біженця, на підставі якого британські суди відмовляються задовольняти запити про його екстрадицію до Росії. У Генпрокуратурі вважають, що Березовський отримав притулок обманом, але довести це в суді поки не вдалося.

Читайте також:

Генпрокуратура РФ знайшла мільйони Бориса Березовського

Борис Березовський організував у Лондоні мітинг на захист російської опозиції

"Таємний щоденник" Березовського: він кохає жінку, яка прагне його розорити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: