Генпрокуратура Росії направила до Польщі запит про екстрадицію Закаєва

Росія вимагає видачі Закаєва для притягнення до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Генпрокуратура РФ направила в компетентні органи Польщі запит про видачу громадянина Росії Ахмеда Закаєва для притягнення до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів, повідомила в понеділок офіційний представник відомства Марина Гриднєва.

Польська поліція 17 вересня затримала і доставила Закаєва до окружної прокуратури Варшави, куди Закаєв, за його словами, збирався приїхати самостійно для того, щоб відповісти на звинувачення з боку Росії. Окружна прокуратура у свою чергу направила до суду прохання заарештувати Закаєва на 40 днів. Однак окружний суд Варшави в підсумку не став його заарештовувати.

"У запиті про видачу гарантується, що у разі видачі Закаєва йому будуть забезпечені в Росії умови утримання та поводження, які відповідають міжнародним стандартам", - сказала Гриднєва.

Представник відомства висловила надію, що питання про видачу Закаєва "вирішуватиметься так, як це повинно бути в правовій державі, тобто виключно в правовій, а не політичній площині, з належним дотриманням міжнародних зобов'язань Польщі".

Нагадаємо, що Ахмед Закаєв був затриманий в Польщі 17 вересня по шляху до прокуратури, куди він прямував, щоб з'ясувати причини свого знаходження у розшуку. Після 12-годинного розгляду прокуратура направила до окружного суду запит на його арешт строком на 40 діб замість максимально допустимих законом 48 годин, під час якого міг розпочатися розгляд справи про екстрадицію.

У результаті суд відхилив вимогу прокуратури і розпорядився негайно випустити Закаєва на свободу, мотивувавши це тим, що раніше чеченський сепаратист отримав статус політичного біженця у Великобританії. Закаєв, вийшовши на свободу, прийняв участь у роботі Всесвітнього чеченського конгресу, після чого напередодні покинув Польщу.

Радіостанція "Ехо Москви" назвала сюжет на білоруському телебаченні, присвячений Закаєву, новим витком протистояння між Москвою і Мінськом.

Нагадаємо, що інформаційну війну проти Лукашенка Росія почала на початку липня показом документального фільму "Хрещений батько". У ньому йшлося про вбивства опозиціонерів у Білорусі, фактично відносно Лукашенка були висунуті звинувачення в злочинному усуненні його політичних супротивників і журналістів.

Читайте також:

У Білорусі назвали Закаєва главою "невизнаної республіки"

Суд вирішив звільнити скандального чеченця Закаєва з-під варти

Прокуратура Польщі вимагатиме арешту Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: