Генпрокуратура Росії направила до Польщі запит про екстрадицію Закаєва

Росія вимагає видачі Закаєва для притягнення до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Генпрокуратура РФ направила в компетентні органи Польщі запит про видачу громадянина Росії Ахмеда Закаєва для притягнення до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів, повідомила в понеділок офіційний представник відомства Марина Гриднєва.

Польська поліція 17 вересня затримала і доставила Закаєва до окружної прокуратури Варшави, куди Закаєв, за його словами, збирався приїхати самостійно для того, щоб відповісти на звинувачення з боку Росії. Окружна прокуратура у свою чергу направила до суду прохання заарештувати Закаєва на 40 днів. Однак окружний суд Варшави в підсумку не став його заарештовувати.

"У запиті про видачу гарантується, що у разі видачі Закаєва йому будуть забезпечені в Росії умови утримання та поводження, які відповідають міжнародним стандартам", - сказала Гриднєва.

Представник відомства висловила надію, що питання про видачу Закаєва "вирішуватиметься так, як це повинно бути в правовій державі, тобто виключно в правовій, а не політичній площині, з належним дотриманням міжнародних зобов'язань Польщі".

Нагадаємо, що Ахмед Закаєв був затриманий в Польщі 17 вересня по шляху до прокуратури, куди він прямував, щоб з'ясувати причини свого знаходження у розшуку. Після 12-годинного розгляду прокуратура направила до окружного суду запит на його арешт строком на 40 діб замість максимально допустимих законом 48 годин, під час якого міг розпочатися розгляд справи про екстрадицію.

У результаті суд відхилив вимогу прокуратури і розпорядився негайно випустити Закаєва на свободу, мотивувавши це тим, що раніше чеченський сепаратист отримав статус політичного біженця у Великобританії. Закаєв, вийшовши на свободу, прийняв участь у роботі Всесвітнього чеченського конгресу, після чого напередодні покинув Польщу.

Радіостанція "Ехо Москви" назвала сюжет на білоруському телебаченні, присвячений Закаєву, новим витком протистояння між Москвою і Мінськом.

Нагадаємо, що інформаційну війну проти Лукашенка Росія почала на початку липня показом документального фільму "Хрещений батько". У ньому йшлося про вбивства опозиціонерів у Білорусі, фактично відносно Лукашенка були висунуті звинувачення в злочинному усуненні його політичних супротивників і журналістів.

Читайте також:

У Білорусі назвали Закаєва главою "невизнаної республіки"

Суд вирішив звільнити скандального чеченця Закаєва з-під варти

Прокуратура Польщі вимагатиме арешту Закаєва

ВідеоГенпрокуратура Росії направила до Польщі запит про екстрадицію Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: